Sunny Led Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor problemine sebebiyet veren nedenleri tek tek ele alımını sağlayacağız. Sunny tv ses ayaları ve hdmi ses gelmiyor sorununun çözümü için uydu alıcısındaki ses sorununa ilişkin içerikleri anlatacağız.

En çok tercih edilen televizyon ürünlerinden biri olan Sunny tv’de yaşanan ses sorunları sonrasında yapılacak işlem adımlarının bilinmemesi haliyle kullanıcılarına probleme sebebiyet vermektedir. Yaşanan sorun için konu ile ilgili sorunun temeline inerek probleme neden olan ayarları eski haline nasıl getireceğinizi makalemizde değineceğiz. Yapacağımız işlem ayarları sonrasında artık televizyonunuzda yaşanan bu ses sorununun giderebilirsiniz. Fakat problem donanımsal kaynaklı ise bu durumda yetkili servis aracılığıyla işlemleri sağlayabilirsiniz. İlk olarak aşağıda işlem adımlarını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle sunny led televizyonunuzda yaşamış olduğunuz ses gelmeme sorunu giderilecektir.

Sunny Led Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor

hdmi ses gelmiyor, sunny tv ses ayarları, sunny tv ses gelmiyor, sunny tv ses çıkmıyor, uydu alıcısından ses gelmiyor sorunu ile karşı karşıya iseniz bu durumda ilk olarak kontrol etmeniz gereken işlem televizyon ve uydu alıcısı kumandanızın üzerinde tuşların basılı kalıp kalmamasıdır. Bu ayarı kontrol ettikten sonra bir de televizyon üzerinde bulunan ses açma ve kısma tuşlarından sesin açılımına yönelik işlemleri sağlayalım.

Sunny Tv Ses Gelmiyor

Televizyonunuzun kumandası ile uydu alıcısı kumandasının üzerindeki tuşların takılı kalıp kalmamasıyla alakalı kontroller sağladıktan sonra,

Televizyon kumandasından ”Menü” tuşuna tıklayıp gelecek olan ekran da ”Ayarlar” alanına giriş sağlayalım.

  • Ayarlar alanında dil ya da ses seçeneği bulunacaktır.
  • Gördüğünüz bu alana televizyon kumandasının yön tuşlarını kullanarak girelim.
  • Devamında televizyon tuşları arasında bulunan  MUTE tuşunun olduğu alana bakalım bunun takılı kalma ihtimali bulunduğundan dolayı kontrolleri gerçekleştirelim.
  • Kontrol sonrasında sorunun çözüme kavuşması gerekiyor hala daha sorun devam ediyorsa yapılacak işlem adımlarımıza devam ediyoruz.

Sunny Led Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, hdmi ses gelmiyor, sunny tv ses ayarları, sunny tv ses gelmiyor, sunny tv ses çıkmıyor, uydu alıcısından ses gelmiyor

Sunny Tv Ses Çıkmıyor

Yaptığımız kontroller ve ayarlar sonrasında hala daha televizyonda yaşanan ses sorunu devam ediyorsa bu durumda aşağıda ki kontrolleri de sağlayalım.

  • Televizyon ve uydu alıcılarının iki farklı kumandaları bulunmaktadır.
  • Öncelikle televizyon kumandasından televizyon sesini açmayı deneyip sonrasında sorun devam ediyorsa uydu alıcısı üzerinden ses açma işlemini denemesini gerçekleştirelim.
  • Devamında televizyonda görüntü olmasına rağmen ses kaynaklı sıkıntınız cihazın eğer sesiyle ilgiliyse yapacağınız bu ayar işinizi görecektir.

Sunny Led Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, hdmi ses gelmiyor, sunny tv ses ayarları, sunny tv ses gelmiyor, sunny tv ses çıkmıyor, uydu alıcısından ses gelmiyor

Sunny tv Ses Ayarları

Yukarıda değindiğimiz tüm işlemleri sağlayıp hala daha çözüme ulaşamadıysanız son olarak televizyonunuz kumandasını televizyonunuza paralel bir şekilde tutup tutmadığınızı kontrol edelim yaptığınız bu kontrol sonrasında problem kalmayacaktır.

Eğer buna rağmen sorun yine devam ediyorsa yetkili servis ile görüşmeniz sağlıklı olacaktır. İyi seyirler dileriz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz