Samsung Televizyonda Ses Gelmiyor Yok tarzında yaşanan aksaklıklara sebep olayların nedenini ve çözümü sizlere sunumunu sağlayacağız. Samsung tv ses ayarı ve gösterge işlemleri için ayarlarınızı nereden yapacağınızı makalemizi inceledikten sonra öğrenebilirsiniz.

Evimize bir ürün aldığımızda o ürünü ince eleyip sık dokuyoruz. Hele ki bu ürün televizyon ise uzun yıllar kullanmak için içerisinden en iyi olan ürünü almak istiyoruz. İşte Samsung marka televizyonlarda buna bir örnek olmasından dolayı en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Hemen hemen bir çok evde yerini almış olan samsung televizyonlarda yaşanan ses sorunlarının çözümü için neler yapılması gerektiğini, işlem adımları merak konusudur. Merakınıza konu olan durumun araştırmasını sizler adına sağlamış bulunmaktayız. Öncelikle televizyonunuzda hiç bir problem olmamasına rağmen yaşanan ses sorununun giderilmesi için çözüm makalemizde yer almaktadır.

Samsung Televizyonda Ses Gelmiyor Yok

samsung tv ses gelmiyor, samsung tv ses yok, samsung tv ses çıkmıyor, samsung tv ses ayarı, samsung tv göstergesi, samsung televiyonunda ses yok, tv ses sorununda yaşanan aksaklıkların nedenlerinden biri tuşların takılı olmasıdır. Uydu ve normal televizyon kumandasının üzerindeki tuşları kontrol etmeniz gereklidir.

Samsung Tv Ses Gelmiyor

Evde eşiniz ile birlikte bir flim keyfi yapmak istiyorsunuz, ya da arkadaşlarınız geldi maç izleyeceksiniz. Fakat televizyonunuzun çıkardığı bu küçük aksaklık yüzünden gününüz maf olmak üzere ise artık üzülmenize gerek bulunmamaktadır.

Öncelikle televizyonunuzun üzerinde bulunan tuşların takılı kalıp kalmadığını kontrol ettikten sonra televizyonunuzda yer alan tuş takımından ses açma ve kısma tuşundan ses ayarlarını kontrol edelim.

  • Kontrolleri  gerçekleştirdikten sonra sorun devam ediyorsa,
  • Evimizde kullanımını gerçekleştirmiş olduğumuz, televizyon ve uydu alıcılarının iki farklı kumandaları bulunmaktadır.
  • Öncelikle televizyon kumandasından televizyon sesini açmayı deneyip sonrasında sorun giderilmediyse uydu alıcısı üzerinden ses açma işlemini denemeyi sağlayın.
  • İşlem ardından hala daha ses problemi devam ediyorsa bu durumda farklı yöntemleri deneyeceğiz.

Samsung Televizyonda Ses Gelmiyor Yok, samsung tv ses gelmiyor, samsung tv ses yok, samsung tv ses çıkmıyor, samsung tv ses ayarı, samsung tv göstergesi

Samsung Tv Ses Çıkmıyor

Yaptığımız ayarlar sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda televizyon kumandasının üzerinde bulunan ”Menü” tuşuna tıklıyoruz.

Sonrasında gelecek olan ekrandan ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

  • Ayarlar alanında dil ya da ses seçeneği yer alacaktır.
  • Sonrasında ses kontrollerini bakıyoruz.
  • Devamında televizyon tuşları arasında bulunan  MUTE tuşunun olduğu alana bakalım bunun takılı kalma ihtimali çok yüksek olduğundan kontrol sağlayalım.
  • Ayarlar sonrasında hala daha problem devam ediyorsa bu durumda son bir işlem olarak aşağıda ki adımları da sağlayalım.

Samsung Televizyonda Ses Gelmiyor Yok, samsung tv ses gelmiyor, samsung tv ses yok, samsung tv ses çıkmıyor, samsung tv ses ayarı, samsung tv göstergesi

Samsung Tv Ses Yok

Tüm yapılan bu işlem ayarları sonrasında hala daha ses problemi devam ediyorsa bu durumda evimizde kullanım sağladığımız televizyon kumandasını televizyona doğru olacak şekilde tutup tutmadığımızı kontrol edelim.

Tüm bu işlem adımları sonrasında Samsung Televizyonda Ses Gelmiyor Yok ile alakalı yaşadığımız sorun giderilmesi gerekiyor. Eğer hala daha sorun devam ediyorsa donanımsal kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum alanında belirtebilirsiniz. Umarım makalemiz faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz