Netis WF2419 Modem Kurulumu Resimli Anlatım bir şekilde sizlere aktarıp kablosuz ve wifi ayarlarının nereden yapılacağını görsel olarak anlatımını sağlayacağız.

İnternet hizmeti alan bütün kullanıcılar modem alırken her şeyini kontrol ederek almaktadırlar. Kablolu ve kablosuz özelliğinin yanı sıra aynı zamanda Access point olarak kullanabilme özelliğine sahip Netis WF2419 modeminin ayarları hususunda oldukça sıkıntı yaşayan makale okurlarımız için gerekli incelemeleri sağlamış bulunmaktayız. Yapacağımız ayarlar sonrasında İnternet ayarlarınızı hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Netis WF2419 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Modem ayar ve bağlantılarının yapılandırılabilmesi için ilk olarak  ”Netis WF2419 Modem Kurulumu Resimli Anlatım”una başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa işlemler tamam demektir. Kuruluma başlayabiliriz.

netis wifi ayarı, netis wf2419 modem ayarı, netis wf2419 kablosuz modem kurulumu, netis wf2419 wifi ayarı, netis wf2419 kablosuz ayarı

Netis wifi ayarı

Daha sonrasında bağlantıları yaptığınız için netis wifi ayarı  için bağlantıları kontrol ettikten sonra bilgisayar tarayıcısından boş bir İnternet sayfası açtıktan sonra arama satırı alanı temizleyip,

  • Adres satırı alanına ”192.168.1.1” Yazdıktan sonra Entere tıklıyoruz.
  • Yapılan işlemler sonrasında karşınıza kullanıcı adı ve şifre bilgilendirmesi gelecektir.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet, admin ya da 1234 olarak girişini sağlayabilirsiniz. Arayüz otomatik olarak gelirse daha güzel olacağından dolayı herhangi bir işlem sağlamamıza gerek kalmayacaktır.

netis wifi ayarı, netis wf2419 modem ayarı, netis wf2419 kablosuz modem kurulumu, netis wf2419 wifi ayarı, netis wf2419 kablosuz ayarı

Netis wf2419 kablosuz modem kurulumu

netis wf2419 kablosuz modem kurulumu işlem adımlarımız için ürünün arayüzüne girişini yaptıktan sonra açılan sayfadaki ”HIZLI KURULUM” bilgilerini aşağıda şekilde girebilirsiniz.

  • En önemli noktalardan biri bu cihaz access point olarak kullanıldığı için ”İnternet Bağlantı Türü” alanı,
  • PPPoE” olarak seçilmelidir.
  • Kullanıcı adı: kısmına ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen kullanıcı adını girişiyoruz.
  • Şifre: bölümüne ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen şifre bilgilerini girişiyoruz.
  • 2.4G SSID: Alanına daha öncesinde vermediğiniz bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.
  • Parola: Alanına ise öncesinde belirlemiş olduğumuz en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi girebilirsiniz.

İşlemler bittikten sonra ”Kaydet” dedikten sonra ”Başarıyla Kaydedilmiştir” uyarısı gelecektir. Yapılan işlem adımları sonrasında İnternet bağlantısını artık kablolu ve kablosuz olarak kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz