Netis WF2471 Modem Kurulumu Resimli Anlatım şeklinde paylaşıp, wireless ve kablosuz ayarlarının nasıl yapılacağını görsel olarak sizlere anlatacağız.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık İnternet olmazsa olmazlarımız arasında yerini almış bulunmaktadır. Hal böyleyken alacağımız modemlerin de İnternet ayarlarının nasıl yapılacağına dair bilgileri bilmek istiyoruz. Modem alımlarında tercihlerden biri olan Netis WF2471 modem ayarları için gerekli araştırmaları sağlamış bulunmaktayız. Yapacağımız işlem adımları sonrasında İnternet bağlantınız kablolu ve kablosuz olarak gelecektir.

Netis WF2471 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

İnternet ayarlarımız için öncelikle  ”Netis WF2471 Modem Kurulumu Resimli Anlatım”una başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa işlemler tamam demektir. Kuruluma başlayabiliriz.

Netis kablosuz modem kurulumu

Öncelikle netis kablosuz modem kurulumu  için bağlantıları kontrol ettikten sonra bilgisayar tarayıcısından boş bir İnternet sayfası açtıktan sonra arama satırı alanı temizleyip,

  • Adres satırı alanına ”192.168.1.1” Yazdıktan sonra Entere tıklıyoruz.
  • Yapılan işlemler sonrasında karşınıza kullanıcı adı ve şifre bilgilendirmesi gelecektir.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet, admin ya da 1234 olarak girişini sağlayabilirsiniz. Arayüz otomatik olarak gelirse daha güzel olacağından dolayı herhangi bir işlem sağlamamıza gerek bulunmayacaktır.

Netis wf2471 kurulum

Netis wf2471 kurulum için ürünün arayüzüne girişini yaptıktan sonra gelen ekrandaki ”HIZLI KURULUM” bilgileri aşağıda sizlere anlattığımız şekilde girebilirsiniz.

  • En önemli noktalardan biri bu cihaz access point olarak kullanıldığı için ”İnternet Bağlantı Türü” alanı,
  • PPPoE” olarak seçilmelidir.
  • Kullanıcı adı: kısmına ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen kullanıcı adını girişiyoruz.
  • Şifre: bölümüne ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen şifre bilgilerini girişiyoruz.
  • 2.4G SSID: Alanına daha öncesinde vermediğiniz bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.
  • Parola: Alanına ise öncesinde belirlemiş olduğumuz en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi girebilirsiniz.

İşlemler bittikten sonra ”Kaydet” dedikten sonra ”Başarıyla Kaydedilmiştir” uyarısı gelecektir. Bu işlem sonrasında kablolu ve kablosuz olacak şekilde İnternet bağlantınızı kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz