Netis WF2414 Modem Kurulumu Resimli Anlatım olarak paylaştıktan sonra İnternet ve kablosuz ağ ayarlarının nasıl yapılacağını göreceli olarak sizlere anlatacağız.

İnternet bağlantılarında yaşamış olduğumuz sıkıntılar evimizde gerginliğe sebebiyet vermesinden dolayı sorunun giderilebilmesi ve çözüme kavuşabilmesi için bir çok işlem denemesi yapılmaktadır. Netis WF2414 Modem kullanıcılarının yaşamış olduğu bağlantı problemleriyle alakalı olarak gerekli inceleme adımlarını sağladık. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde ilgili işlem adımlarının nasıl sağlanacağını ise resimli ve yazılı biçimde siz kıymetli okurlarımıza sunmuş bulunmaktayız.

Netis WF2414 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Kablolu ve kablosuz ağ ayarlarımızın sağlanabilmesi için  ”Netis WF2414 Modem Kurulumu Resimli Anlatım”una başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa tamamdır. Bundan sonraki süreç içerisinde kurulum işlemlerini sağlayabiliriz.

Netis WF2414 Modem Kurulumu Resimli Anlatım, netis internet ayarı, netis wf2414 modem ayarı, netis wf2414 kablosuz ağ ayarı, netis wf2414 kurulum, netis wf2414 internet ayarı

Netis internet ayarı

Netis internet ayarının sağlanabilmesi için ilk olarak bilgisayar tarayıcısından boş bir İnternet sayfası açtıktan sonra arama satırı alanı temizledikten sonra,

  • 192.168.1.1” Yazdıktan sonra Entere tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında karşınıza kullanıcı adı ve şifre bilgilendirmesi gelecektir.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet, admin ya da 1234 olarak girişini sağlayabilirsiniz. Arayüz otomatik olarak gelirse daha güzel olacağından dolayı herhangi bir işlem sağlamamıza gerek duyulmayacaktır.

 

Netis WF2414 Modem Kurulumu Resimli Anlatım, netis internet ayarı, netis wf2414 modem ayarı, netis wf2414 kablosuz ağ ayarı, netis wf2414 kurulum, netis wf2414 internet ayarı

 

Netis wf2414 kablosuz ağ ayarı

Netis wf2414 kablosuz ağ ayarımız için karşımıza gelen  ”HIZLI KURULUM” bilgilerini aşağıda şekilde girişini yapabilirsiniz.

  • En önemli noktalardan biri bu cihaz access point olarak kullanıldığı için ”İnternet Bağlantı Türü” alanı,
  • PPPoE” olarak seçilmelidir.
  • Kullanıcı adı: kısmına ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen kullanıcı adını girişiyoruz.
  • Şifre: bölümüne ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen şifre bilgilerini girişiyoruz.
  • 2.4G SSID: Alanına daha öncesinde vermediğiniz bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.
  • Parola: Alanına ise öncesinde belirlemiş olduğumuz en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi girebilirsiniz.

Tüm bu işlem adımları sonrasında alt satırda yer almakta olan ”Kaydet” ikonuna tıklamanız halinde İnternet bağlantınız kablolu ve kablosuz olacak şekilde gelmiş olacak ve sizler İnternet bağlantı probleminizi gidermiş olacaksınız. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz