Kapatılan facebook hesabından numarayı kaldıramıyorum, Yönünde sorun yaşayan ya da numara başka bir hesapta kullanıyor sorununun nasıl giderileceğini anlatacağız.

Her kesimin şuanda hesabının var olduğu uygulamalardan biri olan Facebook, instagram ve whatsapp’ıda bünyesine katarak bu alanda çağ açmıştır. Facebook hesapları üzerinde yaşanan bazı aksaklıkların yaşanması sonrasında sorunların nereden ve nasıl giderileceğini ise site içerisindeki makalelerle sizler için ele almaktayız. Yaşanan sorunları arama kısmından aratmanız durumunda sizler de yaşanan sıkıntılarla ilgili forumlara ulaşabilirsiniz. Facebook’a ait dünya da ya da Türkiye’de bir iletişim hattı bulunmamaktadır. Haliyle iletişim numarası aramanıza gerek kalmadan sorunlarınızı doğru aramalarınız durumunda problemlerinize çözümler bulabilmeniz mümkündür. Son dönemlerde kapatılan facebook hesapları hayli artmış bulunmaktadır. Gerek facebook kendisi kapatmakta gerekse de kullanıcılar hesaplarını silerek bu hesapları kapatmaktadırlar. Kapatılan hesaplar içerisindeki numaraların kaldırılmamasından ötürü tekrar aynı numara üzerinden hesap açmaya kalktığınız da ”Bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” uyarısı ile karşılaşılmaktadır. Bunun haricinde ”Kod sınırına ulaştınız” bilgilendirmesi ile karşı karşıya kalınmaktadır. Böyle bir durumda kişiler başkalarının telefonlarını kullanma ihtiyacına gitmektedir. Halbuki hiç buna gerek yoktur. Sizlere vereceğimiz forum ile birlikte doldurmanız halinde problem çözüme kavuşmuş olacaktır.

Kapatılan facebook hesabından numarayı kaldıramıyorum

Telefon numaram başkası tarafından kullanıyor, facebook hesabımı doğrulamıyor, facebook numara diğer hesabıma kayıtlı, facebook numaram başka bir hesabımda kullanılmaktadır. Facebook kod sınırı, kapattığım facebook hesabımdan numaramı kaldırmak istiyorum, facebook telefon numaramı kaldırmıyor. Öncesinde kapatılan hesabınızda kapatmadan önce hesabınızın içerisinde numarayı kaldırmadıysanız, aynı numara üzerinden numara hesap açtığınızda belirtilen sorunlarla karşı karşıya kalmanız kuvvet ve muhtemeldir.

Facebook numara başka bir hesapta kullanılıyor

Facebook hesabına üye olmaya çalıştığımda numaranızın başka bir hesapta var olduğuna dair bir uyarı alıyorsanız bu durumda üzülmeye gerek bulunmamaktadır. Konu ile ilgili nelerin gerekli olduğuna dair vereceğimiz forum üzerinden sorun giderilecektir.

 • https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 yazısını internet sayfasına giriş işlemi gerçekleştirelim.
 • Bunu yazamıyorsanız linke tıklamanız durumunda ilgili forma ulaşımı sağlayabilirsiniz.
 • Link karşınıza geldikten sonra ise neler yapmanız gerektiğini belirteceğiz.
 • İlk olarak Facebook’un sizlerle iletişime geçeceği bir mail adresi giriyorsunuz.
 • Sonrasında Operatörünüzün ismini yazıyorsunuz. (Avea, Turkcell, Vodafone vs.)
 • Telefon numaranızı yazıyorsunuz.
 • ”Bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” bilgilendirmesine tıklıyoruz.
 • İlave bilgiler; Bu alana ise ”Sayın facebook yöneticileri” ile başlayıp sorunu kapsamlıca dile getirebilirsiniz.
 • Sağlanan işlemler sonrasında 3-4 gün içinde facebook sizlere geri dönecektir.
 • Olur da geri dönmez ise yine aynı forum üzerinden iletişime geçmeniz gereklidir.

Kapatılan facebook hesabından numarayı kaldıramıyorum, numaramı kaldıramıyorum, kapanan hesaptan numara kaldırma, telefon numaramı kaldıramıyorum, facebook numara başka bir hesapta kullanılıyor, facebook numara kullanılmakta hatası

Facebook kapanan hesaptan numara kaldırma

Belirtilen işlemleri sağlamadan önce mutlaka operatör ile iletişime geçip sorun olup olmadığını belirtmelisiniz. Haricinde başka bir telefondan da deneme sağlamanız da fayda bulunmaktadır. Bunları yaptıktan sonra hala daha sorun devam ederse formu doldurup göndermeniz yeterlidir.

Kapatılan facebook hesabından numarayı kaldıramıyorum sorunu için belirtilen işlemleri sağlamanız yeterli olacaktır. Eğer siz hala sorun yaşarsanız yorum kısmından bizlerle iletişime geçmeniz de fayda olacaktır.

5 YORUMLAR

 1. Ne özgürlük kaldı ne birşey facebook herşeyin suyunu çıkardı bu ne ya. Zırt pırt doğrulama fişleme yapıyor. Bırakında insanlar özgür olsun biraz

 2. merhaba kapanan facebook hesabımdan telefon numaramı kaldırmak istiyorum ve yeni bir hesap oluşturmak istiyorum ama yeni hesap oluştururken bu telefon numarası başka bir hesapta kullanılıyor uyarısı veriyor daha önce verdiginiz linki kullanarak facebook ile iletişim kurdum ama hiç bir geri dönüş veya bilgilendirme olmadı facebook tarafından KAPANAN FACEBOOK HESABINDAN TELEFON NUMARAMI NASIL KALDIRABİLİRİM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz