Facebook kod sınırına ulaştınız kodu alamıyorum, Facebook telefon numaram daha önce kullanıldı diyor. Telefon numaranız doğrulanmıyorsa aşağıdaki adımları takip edelim.

Facebook hesaplarında yaşanan kod sorunlarından ötürü oldukça sorun yaşayan kullanıcı kitlesinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu soruna şimdiler de ise ”Kod sınırına ulaştınız” ya da ”Bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” uyarısı eklenmiştir. Gelen uyarılarla birlikte kullanıcılar kodlarını alamadıklarını dile getirmektedirler. Biz de yaşanan bu aksaklığın ne ile alakalı olduğuna dair araştırmalarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kod sınırına ulaştığınız mesajı gelen kullanıcılar bu uyarının alınması sebebi fazla kod istemelerinden kaynaklanmaktadır. Yani siz 24 saat içerisinde olduğundan daha fazla kod isteme işlemi sağlarsanız bu durumda geçici süreliğine Facebook tarafından engel alacaksınız. Böyle bir durumda sizlere sunacağımız çözüm yöntemi işinizi oldukça görecektir. Biliyorum ki siz de o kodun telefonunuza gelmemesinden dolayı bu kadar çok kod istediniz. O halde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine gelin birlikte göz atalım.

Facebook kod sınırına ulaştınız kodu alamıyorum

Facebook sınıra ulaştınız diyor, facebook kod sınırı nedir?, facebook kod sınırı ne demek, facebook kod sınırına ulaştınız diyor. Facebook hesabımı doğrulayamıyorum, facebook hesabım doğrulanmıyor, Facebook telefon numaram başka bir kişi hesap açmış. Bu ve benzeri tüm gelen şikayetlerin incelemesi tarafımızdan sağlanmıştır. Bazı kimseler siz telefon numaranız üzerinden hesap açmamaya rağmen kendi telefon numaranıza hesap açarsa bu sorun ortaya çıkmaktadır. Ama üzülmeyin yaşanan bu sorununda bir çözümü yer almaktadır.

Facebook numaramı doğrulamıyor

Facebook hesabınızda giriş sağladığınız telefon numarası farklı biri tarafından kullanılmış ise ya da kod alamıyorsanız aşağıdaki forum işinizi görecektir. Hatta facebook ile ilgili kod sorunu yaşayan kullanıcılar için bu form muhakkak netice verecektir.

  • İlk olarak https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 yazısına tıklayıp ya da burada yazan bilgilendirmeyi internet sayfasına giriş sağlayalım.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza ”Hesabınızı doğrulamak ile ilgili sorunu bildirin” linki açılmış olacaktır.
  • Buraya Facebook yetkililerinin sizlerle iletişime geçeceği bir mail adresi giriyoruz.
  • Haricinde hangi operatöre bağlı iseniz onun bilgilerini yazıyorsunuz.
  • Ardından telefon numaranızın bilgilerini giriyorsunuz.
  • Ülke bilgilendirmesini girdikten sonra gelen hata mesajının ne ile ilgili olduğunu girelim.
  • İlave bilgiler ; Kısmına ise Facebook yöneticileri ile başlayarak yaşanan sorunun detaylı açıklamasını girebilirsiniz.
  • Yaptığınız işlemler sonrasında 3 – 4 gün içerisinde facebook sizlere geri dönüş yapacaktır. Eğer dönüş olmaz ise tekrar bir deneme sağlamanız da fayda bulunmaktadır.

Facebook telefon numaram başka biri tarafından kullanılmakta

Böyle bir durumda da aşağıdaki form üzerinden ilerlemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu ilerleme yapılırken de şunu unutmamamız da fayda bulunmaktadır. İş yüküne bağlı olacak şekilde Facebook talebinizi atlayabilir. O yüzden 3-4 gün geçtikten sonra tekrar deneme sağlayalım.

Haricinde kod ile ilgili de yaşanan sıkıntılar için bu form üzerinden ilerleme yapmanız sağlıklı olacaktır. Genelikle şöyle bir bilgilendirme de vermem de fayda olacaktır. İlk olarak ”Operatör” aranmalı ve kod gelmemesiyle ilgili hattınız da sıkıntı olup olmadığını tespit ettirmelisiniz.

Onun haricinde hattı farklı telefona takarak kod istenmeli, farklı alanlarda mesaj alışverişinde bulunmalı buna bağlı olarak şikayet formunu doldurmalıdır. Çünkü bazen bu hatalardan ötürü de mesaj gelmeme sorunları ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Tüm bu sağlanan işlem ayarları sonrasında Facebook kod sınırına ulaştınız kodu alamıyorum sorunu da ortadan kalkmış olacaktır. Şayet hala daha sorun devam ediyorsa bizlerle yorum bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Facebook kod sınırına ulaştınız kodu alamıyorum, facebook kod alamıyorum, facebook numaran daha önce kullanıldı, facebook kod sınırına ulaştınız, facebook numaramı doğrulamıyor, facebook hesabımı doğrulayamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz