Paylaş

Merhaba arkadaşlar yayınladığımız bu yazımızda iPhone bluetooth adını değiştirme değiştiremiyorum diyenler için işlemleri nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

Telefon alımlarında markaya göre tercih size bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. İster Android işletim sistemli bir cihaz alır isterseniz de iOS işletim sistemli bir cihaz alabilirsiniz. Alacağınız her iki üründe de bluetooth bağlantısı bulunmaktadır. Cihazınızda görünen ismi de kendinize bağlı olacak şekilde değiştirebilirsiniz. iPhone bluetooth adını değiştirme değiştiremiyorum yönünde bir araştırma içerisindeyseniz doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Cihazınızın görünen adını iPhone olarak değilde farklı bir ağ ismi olarak görünmesini istiyorsanız kendinize göre değiştirebilirsiniz.
  • Değişikliği nereden yapacağınıza ise birlikte göz gezdirerek sorununuzu gidereceğiz.

iPhone bluetooth adını değiştirme değiştiremiyorum

iPhone bluetooth adını

iPhone bluetooth adını değiştirme işlemleriniz için yapmanız gereken ayarların neler olduğuna birlikte göz gezdirip işlemi kısa sürede yapılandırmanıza imkan sağlayacağız. Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına girişinizi gerçekleştirin.

Ayarlar kısmına giriş sağladıktan sonra Genel bölümüne dokunun. Bu alana giriş yaptıktan sonra ‘’Hakkında’’ yazan bölümüne giriş gerçekleştirin. ‘’Ad’’ yazan kısımda sizin isminiz görünecektir. İsminizin olduğu yere tıkladığınızda buraya ne adı vermek istiyorsanız o ismi verebilirsiniz. Ve yaptığınız bu değişikliği kaydedip işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

 Artık arabanızda ya da diğer cihazlarınıza bağlantı kurmaya çalıştığınızdaki bluetooth bağlantı adınız sizin belirlediğiniz isim olarak görünmeye başlayacaktır. Tabi işlem ayarlarını sağlamadan önce mutlaka wifiye bağlı olduğunuzdan emin olun. Siz adını değiştirmek istediğiniz bluetooth ismi değişmiyorsa aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

iPhone bluetooth adını değiştiremiyorum

iPhone bluetooth adını değiştirme

iPhone bluetooth adını değiştiremiyorum diyenler için ismin nasıl değiştirileceğini yukarıdaki ayrıntılarıyla birlikte belirttik. Lakin ayarlarınız siz işlemleri yapmanıza rağmen devreye girmiyorsa cihazınızı kapatıp tekrar açarak denemelerini sağlayın.

Tüm işlemler neticesiz kalır ise problem telefonunuza gelen güncellemelerle alakalı olabilir. Güncellemeleri işleme koyduktan sonra tekrar test edin. Test aşamaları bittiğinde ise artık bluetooth adı değişmiş olması gereklidir.

Yine olmaz ise tüm yedeklerinizi aldıktan sonra telefonunuzun şarj oranı %70 iken sıfırlama başlatabilirsiniz. Bu işlem sonrasında probleminiz giderilmiş olacaktır. Yine sorun devam eder ya da takıldığınız farklı bir yer olursa bize bunu yorum kısmından iletebilirsiniz.

iPhone bluetooth adını değiştiremiyorum
iPhone bluetooth adını değiştirme değiştiremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here