Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone uluslararası dolaşımı kapatma ayarlarını hangi alandan yapacağınızı ele aldık.

Günlük yaşantımızda işimiz gereği yurt dışına çıkabilmekteyiz. Ya da yurt dışı seyahatleri yapabiliyoruz. Dolayısıyla telefonlarımızı hücresel verideyken uluslararası dolaşıma kapalı duruma getirmekteyiz. Telefonunuzda uluslararası dolaşımı kapatma işlemlerini hangi alandan sağlayacağınızı ise birlikte inceleyeceğiz.

  • Telefon kullanımları modellerine göre değişim göstermektedir.
  • Sizin tercihiniz iPhone telefondan yana ise eğer kendi telefonunuzdaki bu dolaşımın hangi alandan kapatılacağını beraber kontrol edeceğiz.

iPhone uluslararası dolaşımı kapatma

iPhone uluslararası

iphone uluslararası dolaşım nedir? Gideceğiniz ülkelerde uluslararası veri planı yapabildiğiniz ve bu veri planlarını satın aldıktan sonra kullanımını sağlayabileceğiniz bir özelliktir. Şayet gittiğiniz ülkede bir uluslararası dolaşım ücretlendirmelerini bilmiyorsanız özelliği pasif duruma getirmeniz gereklidir.

Özelliğin pasif duruma gelmemesi sonrasında veri ücretleri kendi yurt içinde farklı yurt dışında farklı ücretlendirmeye sahip olmasından ötürü problem yaşarsınız. O yüzden kapatma işlemlerinizi nasıl yapacağınıza bakacağız.

  • Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Oradan da ‘’Hücresel veri’’ alanına tıklayın.
  • Burada gelen ekranda ‘’Seçenekler’’ bölümüne girin.
  • Uluslararası dolaşım seçeneğini bulmuş olacaksınız. Tik eğer sağa doğru ise kapalı duruma getirebilmeniz için sola kaydırmanız yeterlidir.
  • Artık içiniz rahat edebilir. Ay sonu geldiğinde faturanızda bilmediğiniz bir ücretlendirme olmayacaktır.

Uluslararası dolaşım iphone

uluslararası dolaşımı kapatma iphone

Uluslararası dolaşımı kapatma iphone cihazınızdaki işlemleri bahsettiğimiz şekilde işleme koyabilirsiniz. Eğer dolaşım kapalı olmasına rağmen GSM operatörünüz size farklı bir fatura yansıttı ise bunun itirazını yapabilirsiniz.

Ama burası açıkken siz gezinti yaptıysanız faturanın kabarık gelme nedenine itiraz etmenize gerek bulunmamaktadır. Kapalı durumdayken böyle bir hata alındıysa şayet yapmanız gereken telefonu sıfırlanması olacaktır. Tabi sıfırlamayı işleme alamadan önce yedekleri alıp şarj oranının %70’e getirilmesi gereklidir.

Lakin sıfırlamaya kadar gelmeden önce ayarları size söylediğimiz şekilde yaparsanız hiçbir problem yaşamayacağınızı bilmenizi isteriz. İphone telefonunuzda yaşamış olduğunuz ya da aklınıza takılan bir özellik varsa eğer bunu bize yorum kısmından ulaştırmanız yeterlidir. Yanıtlarını gerek makale gerekse de yorum alanından bulabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir makale olmuştur.

iPhone uluslararası dolaşımı kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here