Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Facebook hikaye ayarları bulma nerede olduğu konusunda vereceğimiz bilgilerle birlikte sorunu giderebileceksiniz.

Snapchat uygulaması ile birlikte hayatımıza giren hikaye paylaşımları kısa süre içerisinde diğer uygulamalardaki yerini aldı. Facebook, instagram ve whatsapp platformlarına dahil edilen özellik tüm hesaplarda aktif olacak şekilde kullanılmaktadır. Facebook hikaye ayarları bulma nerede diye merak ediyorsanız buna dair ayarların tamamını sizinle paylaşacağız.

  • Facebook tartışmasız dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisidir.
  • Hikaye alanı ise bir çok kişi tarafından faal olacak şekilde kullanılmaktadır.
  • Hikaye ayarlarınızı kendinize uyumlu şekilde işleme koyabilmeniz için hangi yolların takip edilmesi gerektiğini birlikte inceleyeceğiz.

Facebook hikaye ayarları bulma nerede

Facebook hikaye ayarları

Facebook hikaye ayarları size bağlı olacak şekilde değişkenlik gösterebiliriz. Bazı ayarların açık bazı ayarların ise kapalı durumda olmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapmak sizin elinizde olduğu için hangi alandan yapılacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Gerçekleştireceğiniz işlem aşamaları doğrultusunda sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır. Şimdi hazırsanız eğer ayarlarınıza başlayalım. Öncelikle Facebook uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin.

Uygulamaya girdikten sonra sağ üst alanda bulunan aşağıda doğru ok işaretine tıklayın. Açılan sayfada ‘’Ayarlar’’ kısmı olacaktır. Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirin. Buraya girişinizi sağladığınızda ekranın solunda ‘’Hikayeler’’ seçeneğini göreceksiniz. Oraya giriş gerçekleştirelim.

Hikayelere geldiğinizde ise artık hikaye ayarları karşınızda olacaktır.

  • ‘’Herkese açık hikayelerini başkalarının kendi hikayelerinde paylaşmasına izin veriyor musun?’’
  • ‘’Bahsettiğin kişilerin, hikayelerini paylaşmasına izin ver?’’
  • İki ayrı seçenek sunmaktadır. Bu seçenekleri evet ya da hayır seçmek tamamen sizin elinizdedir.
  • Ayarlarınızı bu alandan gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hikaye ayarları nerede

facebook hikaye ayarları nerede

Facebook hikaye ayarları nerede olduğunu üstte belirttik. Ancak siz giriş yaptığınızda böyle bir seçenek karşınıza gelmiyorsa tarayıcınızı değiştirin. Tarayıcı değişikliği başarısız olursa durumu Facebook yetkililerine bildirin. Sorun bildir üzerinden facebook kendi yetkililerine durumu iletebilirsiniz.

Facebook hikaye ayarlarını hikaye kısmından da ayarlayabilirsiniz. Üst tarafında ayar sekmesine dokunmanız ile birlikte bu alanda yapacağınız işlemleri kendiniz sağlayabilirsiniz. Sormak veya eklemek istediğiniz farklı bir yer olur ise bunu bize yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. İyi gezintiler.

Facebook hikaye ayarları bulma nerede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here