Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda iPhone 8 Plus sıfırlama formatlama ayarlarını hangi yolları takip ederek sağlayacağınızı konu aldık.

Almış olduğumuz telefonlarımızda bazen istenmeyen hatalar ya da beklenmedik durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tarz sorunların giderilebilmesi için mutlaka cihazın sıfırlamasının yapılması gereklidir. iPhone 8 Plus sıfırlama formatlama işlemleri konusunda bir araştırma içerisindeyseniz eğer ilgili işlemlerinizi nasıl yapacağınızı gözden geçireceğiz.

  • Apple firması üretimini gerçekleştirdiği iPhone marka telefonlarda tüm özellikleri içerisinde barındırmış durumdadır.
  • Yani doğal olarak siz donanımsal kaynaklı sorun yaşamıyor, teknik anlamda problem yaşıyorsanız sorunu gidermek tamamen sizin elinizdedir.

iPhone 8 Plus sıfırlama formatlama

iPhone 8 Plus

iPhone 8 Plus ürünü çıktığı günden bu yana telefona gösterilen ilgi oldukça fazladır. Kullanım arttıkça da sorunlarda baş göstermeye başladı diyebiliriz. Bazı kişiler telefonlarındaki koymuş oldukları desen kilidinin unuttuğunu ya da telefonun sürekli uygulamalardan attığını dile getirmektedir. Bu sorunları çoğaltabilirsiniz.

Alınan bu hatalardan ötürü eminim siz de moralinizi bozuyorsunuzdur. Bu tarz sorunun meydana gelmemesi için yapmanız gereken işlemlerin neler olduğunu birlikte gözden geçireceğiz. İlk olarak sıfırlama yapmadan önce telefonunuzdaki yedekleri alın.

Yedekleme işlemlerinizi bitirdiğinizde ise telefonunuzun şarj oranını kontrol edin. Şarj oranı %70 in üzerindeyken sıfırlama işlemlerinize başlayabilirsiniz. Telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Genel’’ kısmına girin. Ve devamında açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın.

Alt satırda ‘’Sıfırla’’ seçeneğini göreceksiniz. Gelen ekranda hatalarla karşılaştığınız yerlerin ayrıca sıfırlama seçenekleri bulunmaktadır. Lakin siz tüm alanların sıfırlamasını istiyorsanız ‘’Tüm ayarları’’ sıfırla diyebilirsiniz.

iPhone 8 plus formatlama

iPhone 8 Plus sıfırlama

iPhone 8 plus formatlama işlemlerinizi yukarıdaki şekilde devreye koyabilirsiniz. Sıfırlama bittiğinde ise siz sanki cihazınızı yeni almış gibi olacaksınız. Üründe karşılaştığınız sorun sıfırlama sonrasında yine devam ediyorsa bunu bize yorumdan bildirin.

Sıfırlama ile giderilmeyen bir problem donanımsal olabilir. O yüzden cihazın garantisi devam ediyorsa aldığınız yere giderek garanti servise gönderebilirsiniz. Almış olduğunuz ürün için sıfırlama haricinde bir destek isterseniz bunu bize yine aynı şekilde yorum kısmından iletin. Biz sizden gelen bilgiler ışığında yazımızı hazırlamaktayız. Umarım yararlı olmuştur. İyi gezintiler.

iPhone 8 Plus sıfırlama formatlama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here