Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iphone bluetooth arabaya bağlama bağlanmıyor sorunu için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Teknolojinin hızla geliştiği bu dönemde artık telefonlarınızı da arabanıza bağlayarak internetten açtığınız müzikleri arabanızda dinleyebilirsiniz. iphone bluetooth arabaya bağlama bağlanmıyor diye araştırma yapan bir çok kitle ve bu konuda çözüm bulamayan kişi sayısının fazla olduğunu tespit ettik. Bu hususta yapmanız gerekenlerin neler olduğunu adım adım paylaşarak sorununuzu gidereceğiz.

  • Vereceğimiz birkaç tüyo ile birlikte çok rahat bir şekilde bluetooth üzerinden bağlantınızı kurarak sorununuzu giderebileceksiniz.
  • Bu aşamada sizden tek isteğimiz verdiğimiz ayarları adım adım işleme koymanız olacaktır.
  • Hazırım diyorsanız eğer ayarlarınıza başlayalım.

iphone bluetooth arabaya bağlama bağlanmıyor

iphone bluetooth arabaya bağlama

iphone bluetooth arabaya bağlama işlemleriniz için öncelikle özelliğin telefonunuzda açık olması gereklidir. Aktif duruma getirebilmeniz içinde telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’ bluetooth’’ yazısına dokunun. Karşınıza gelen ekranda bluetooth kapalı ise açık duruma getirin.

Daha sonrasında arabanızın bluetooth özelliği aktif duruma getirerek aygıt ara seçeneğine dokunun. Kendi bluetooth adınızı gördüğünüzde onun üzerine dokunun. Şifre vermesi gerekiyor. Verilen şifreyi telefonunuza girişinizi sağlamanız durumunda bağlantı sorunsuz şekilde gerçekleştirilecektir.

Geri kalan işlemleriniz için ise telefonunuzda müzik açmanız yeterli olmaktadır. Lakin siz bu işlemi sağlıyor olmanıza rağmen bağlantı gerçekleşmiyor ya da bağlantı da sorun yaşamaya başladıysanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iphone bluetooth arabaya bağlanmıyor

iphone bluetooth arabaya bağlama bağlanmıyor

iphone bluetooth arabaya bağlanmıyor ise arabanın aygıt seç alanından bağlı olan aygıtların bazılarını silin. Yer dolduğundan ötürü sizin cihazınız bağlanmıyor olabilir. Bazen de araba çalışır durumdayken bağlantı kurulmuyordur. O yüzden arabanızı durdurup bağlantınızı yaptıktan sonra denemenizi gerçekleştirin.

Sorun araba ile alakalı değil sizin cihazınızla alakalı olduğunu düşünüyorsanız cihazı kapatıp açarak tekrar bağlantı deneyin. Denemelerinizi bu şekilde yaptıktan sonra yine sorun devam ediyorsa telefonunuza gelen bir güncelleme var mı bunları kontrol edin.

Güncellemeleri bitirdikten sonra cihazınızı kapatıp yeniden açarak denemenizi gerçekleştirin. Telefonunuzla alakalı farklı bir problem yaşarsanız bunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterli olacaktır. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here