Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Asus Zenfone Max pro format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Asus marka telefonlarda kendi içerisinde modellere ayrılmakta ve her birinin kendine ait özel bir alanı bulunmaktadır. Cihazınız içerisinde yaşanan aksaklıkları çözüme kavuşturmak ise tamamen sizin elinizde olan bir işlemdir. Asus Zenfone Max pro format atma ve sıfırlama bölüm ayarlarını gözden geçirelim.

  • Telefonunuzun sıfırlanabilmesi için yapılması gereken ne varsa hepsini tek tek ele alacağız.
  • Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda ayarlarınızı çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Asus Zenfone Max pro format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone Max pro format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone Max pro format atma ayarlarınız için ilk olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerinizi alınız. Yedeklerinizi alırken rehber yedeklenebilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Tüm bu bilgileri aldıktan sonra,

Telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. Verilerinize bu yönde yön verirseniz eğer sorunsuz bir şekilde sıfırlamayı tamamlayabilirsiniz. Şimdi hazırsanız eğer ayarlarınızı nereden yapılacağı konusuna göz gezdirelim.

  • Sıfırlamanın ilk ayağı için ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokununuz.
  • Açılan sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ ve son olarak ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Vereceğimiz bu bilgileri işleme koymanızla birlikte artık sorununuzu gidermiş olacaksınız. İkinci sıfırlama yöntemiyle alakalı olarak ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Asus Zenfone Max pro sıfırlama

Asus Zenfone Max pro sıfırlama sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data/facktroy reset’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber ’Reboot system now’’ seçip açma power tuşuna basılı tutarak işlemlerinizi bitiriyorsunuz.

Artık telefonunuzun sıfırlama işlemleri başlatılmış olacağından ayarlarınızda da sona yaklaşmış olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler sağlıklı günler dileriz.

Önceki İçerikAsus Zenfone 6 ZS630KL format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinternet Explorer sıfırlama ve sıfırlayamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz