instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum diyen kullanıcılar arasında iseniz artık düşünmenize çok fazla gerek bulunmamaktadır. İnstagram hesabında reklam verme işlemlerinin nasıl sağlanacağını yazımızda sizlere detaylı olacak şekilde paylaşacağız.

Dünyanın en çok girişini sağladığı platformlardan biri olan instagram uygulaması artık tüm kullanıcıların göz bebeği haline gelmiş durumdadır. Kendini tüm alanlarda geliştirmeyi başaran instagram hesaplarında artık reklam verme işlemlerini sağlayabiliyorsunuz. Özellikle büyük şirketlerin bu alanlarda önemli reklamlarının olduğunu görmeniz mümkündür. Siz de eğer bir şirket ya da iş yeri yönetiyorsanız. Kendi üretiminiz deki bir ürünün geniş kitlelere ulaşmasını ve zaman içerisinde takipçi sayınızın bu bağlamda artırmak istiyorsanız o halde yapılacak olan işlem ayarlarını yazımızda kaleme alacağız. Öncelikle işlem adımları Facebook hesabında olduğu kadar basit olmamasından dolayı ayarları aşağıdaki şekilde sağlamanız sizler adına daha sağlıklı olacaktır.

instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum

instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum , reklam veremiyorum, reklam oluşturamıyorum, instagram reklam verme, instagram reklam oluşturma, instagram reklam yayınlanmıyor sorunu için neler yapılması gerektiğini adım adım anlatımını gerçekleştiriyor olacağız. Aklınıza takılan soruları yorum alanında bizlere iletmeyi unutmayın.

İnstagram reklam verme

İnstagram hesabında reklam verebilmeniz için power editör ya da Facebook API’si üzerinden reklam yayınlamasını sağlayabilirsiniz.

Reklamın verilebilmesi için öncelikle bir Facebook hesabı oluşturmak durumundasınız. Haricinde instagram hesabınız da var olacağından dolayı işlem adımlarına başlayabilirsiniz.

 • Öncelikle hesapları oluşturduktan sonra Facebook hesabına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonrasında sayfanın sağ üst alanında ki menü alanına tıklayıp ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Yaptığımız işlem ayarları sonrasında karşımıza gelen ekranın sol menüsünde yer almakta olan ”İnstagram reklamları” yazısına tıklıyoruz.
 • Devamında sayfanın orta alanına gelecek olan ”Bir hesap ekle” ikonuna tıklayıp işlem ayarlarına devam ediyoruz.

İnstagram reklam oluşturma

Bahsettiğimiz alana giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ayarlarımızın devamı için yine aşağıdaki işlemlerimizi sağlıyoruz.

 • Bir hesap ekle ikonuna tıkladıktan sonra gelecek olan ekran üzerinden hesabınızın kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriyoruz.
 • Beraberinde Facebook Reklam Yöneticisi bölümüne giriş sağlıyoruz.
 • Yapılan işlem ayarları sonrasında Facebook Reklam Yönetici alanına geldikten sonra yine sayfanın sağ üst tarafında bulunan ”Reklam Oluştur” ikonuna tıklıyoruz.
 • Yaptığımız işlem sonrasında reklamı oluşturmak için ayarlara başlıyoruz. Gönderileri öne çıkarma alanına tıkladıktan sonra alt kısımda bulunan ”Devam” ikonuna tıklıyoruz.
 • Tüm işlemleri sağladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekran üzerinden konum, cinsiyet, yaş vs. gibi soruların kendinize bağlı olacak şekilde doldurmanı gerekiyor.
 • İşlemleri yaptıktan sonra Reklam alanları bölümünde 4 seçenek bulunmaktadır.
 • Burada eğer siz sadece instagram üzerinden reklam vermeyi amaçlıyorsanız. İnstagram yazısına tıklayınız. Diğer tikleri kaldırabilirsiniz.
 • Yapılan işlemlerle birlikte instagram uygulamasında hangi gönderinin öne çıkmasını istiyorsanız onu seçip işlemlere devam edebilirsiniz.

Tüm bu işlem adımları sonrasında bütçe kısmına geldiğimiz de ise burada yapmanız gereken en önemli hususlardan birisi de ”Sizden ne zaman ücret alınacak” alanını ”Gönderi Etkileşimi” olarak seçmeniz yeterli olacaktır.

Teklif tutarı yazısının oradaki alanı ”Manuel” olarak yapılandıralım. Burada yapılan işlemin temelinde yatan neden her bir beğeniye ücret alınacak olmasıdır. Yani tutarı siz kendiniz belirliyorsunuz. 0,05 yada 0,10 Krş. olarak belirlemesini sağlayabilirsiniz.

instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum ile ilgili aşamaları sizlerle paylaştık aklınıza takılan soruları yorum alanında belirtmeniz de fayda bulunmaktadır.

instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum , reklam veremiyorum, reklam oluşturamıyorum, instagram reklam verme, instagram reklam oluşturma, instagram reklam yayınlanmıyor instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum , reklam veremiyorum, reklam oluşturamıyorum, instagram reklam verme, instagram reklam oluşturma, instagram reklam yayınlanmıyor instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum , reklam veremiyorum, reklam oluşturamıyorum, instagram reklam verme, instagram reklam oluşturma, instagram reklam yayınlanmıyor instagrama reklam veremiyorum oluşturamıyorum , reklam veremiyorum, reklam oluşturamıyorum, instagram reklam verme, instagram reklam oluşturma, instagram reklam yayınlanmıyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz