instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu son zamanlarda oldukça sıklaşmaya başladı. İnstagram hesabını kapanmıyor, donmuyor  birkaç gün sonra tekrar dene uyarısı ile karşılaştığınızda yapacağınız işlemler hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Herkesin bildiği gibi arkadaşlar instagram hesabınızı haftada sadece 1 kez dondurabilirsiniz. Bunun haricinde dondurmaya kalktığınızda instagram sizlere ”üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin, birkaç gün sonra tekrar dene” adı altında bir uyarı vermektedir. Eğer siz haftada 2. defa dondurma işlemini sağlıyorsanız hesabınız donmaz. Belirtilen süre dilimini beklemeniz gerekmektedir. Lakin son zamanlarda tarafımıza gelen yorumlarda hesabımı daha önce hiç dondurmama rağmen bu uyarıyı alıyorum. Hesabım donmuyor tarzında bilgilendirmeler gelmiştir. Haliyle sizlerden gelen bu sorun üzerine ilgili araştırmaları kapsamlı olacak şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yapacağınız işlem ayarlarını adım adım olacak şekilde aşağıda sizlere sunumunu gerçekleştirdik.

instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu

instagram kapanmıyor, birkaç gün sonra tekrar dene, instagram donmuyor, hesabımı kapatmıyorum, hesabım donmuyor, instagram hesabım donmuyor, instagram birkaç gün sonra tekrar dene, instagram hesabını neden kapatamıyorum gibi sorunların çözüme kavuşabilmesi için aşağıdaki adımları incelemeniz yeterlidir.

İnstagram Kapanmıyor

İnstagram hesabınızı hiç dondurma yapmamanıza rağmen hesabı geçici süreliğine kapatmak istediğinizde ”üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin, birkaç gün sonra tekrar dene” uyarı ile karşılaştıysanız bu durum karşısında üzülmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil.

 • Artık ayarlarınızı ve işlem adımlarınızı sizlerle paylaşacağız. Öncelikle şunu belirteyim karşılaştığınız sorun yaptığımız işlem adımları sonrasında giderilecektir.
 • Fakat hesabı dondurduktan sonra kararınızı değiştirmeniz halinde hesabın açılımı 1-3 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.
 • Bununda farkında olmanızda fayda bulunmaktadır.

instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu, instagram kapanmıyor, birkaç gün sonra tekrar dene, instagram donmuyor, hesabımı kapatmıyorum, hesabım donmuyor

İnstagram Donmuyor

İnstagram uygulamasını dondurmaya kalktığımızda resimde gördüğümüz şekilde bir uyarı ile karşı karşıya kalıyorsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz dahilinde herhangi bir sorun kalmayacaktır.

 • Öncelikle hesabınızın dondurma adımlarını sağladığımız sırada daha öncesinde hiç işlem sağlamamış olmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız bu durumda bunu instagram yetkililerine bildirmemiz gerekecektir.
 • İlk olarak https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu alana tıklayıp hesabınızı kapatmayı deneyin eğer aynı şekilde uyarı alıyorsanız ikinci adıma geçerek işlem ayarlarını sağlamamız gerekecektir.

instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu, instagram kapanmıyor, birkaç gün sonra tekrar dene, instagram donmuyor, hesabımı kapatmıyorum, hesabım donmuyor instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu, instagram kapanmıyor, birkaç gün sonra tekrar dene, instagram donmuyor, hesabımı kapatmıyorum, hesabım donmuyor

Karşılaştığınız sorun sonrasında bizim sizlere vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden denemenizi yapmanıza rağmen hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda hesabın donduruldu uyarısı üzerinden ilerleme sağlayacağız.

 • Bu alana giriş yaptıktan sonra Nüfus cüzdanızdaki yazan bilgilerin girişini sağlıyoruz.
 • İnstagram kullanıcı adınız.
 • Hangi ülkede yaşıyorsunuz.
 • Ve mail adresini isteyecektir.
 • Bu bilgileri girdikten sonra gönder butonuna tıklıyoruz. Sonrasında instagram sizlere bir mail gönderecektir. Gelecek olan mail bilgilendirmesinde Onay kodu istemesinden dolayı yapmanız gereken işlem şu şekilde ilerlemektedir;
 • Gelecek olan kodu bir A4 kağıda yazdıktan sonra bunu yüzünüz görünecek şekilde kameraya tutup instagram yetkililerine gönderiyorsunuz.

İşlemleri yaptıktan sağladıktan sonra hesabınız toplamda 1 hafta sonra bağlantı gönderecektir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra hesabın dondurulmasında yaşanan hata ortadan kalkacaktır.

Lakin sizin hesabınız aktif halde olduğundan dolayı sizler hesabınızı daha öncesinde dondurmasını yapmadığınızı instagram yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Böylelikle sorunsuz bir şekilde artık hesabınızdaki hata kaldırılacak ve siz hesabınızı dondurabilirsiniz.

instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu, instagram kapanmıyor, birkaç gün sonra tekrar dene, instagram donmuyor, hesabımı kapatmıyorum, hesabım donmuyor

instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu, instagram kapanmıyor, birkaç gün sonra tekrar dene, instagram donmuyor, hesabımı kapatmıyorum, hesabım donmuyor

instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin sorunu sizlerden gelen soru ve talepler üzerine ilgili yazıları gerçekleştiriyoruz. Karşılaştığınız farklı sorunları yorum alanında belirtmeniz dahilinde ilgili araştırmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz