instagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum problemi son zamanlarda oldukça artış göstermektedir. Hem android hemde iPhone telefonlarında yaşanan video yükleyemiyorum sorunu için yapılacak olan işlem adımları makalemizde yayınlayacağız.

En çok giriş sağlamış olduğumuz instagram uygulamasında belli kullanım sonrasında ister android telefonumuzdan isterse de iPhone telefonlarımızda zamanla yüklemek istediğimiz videonun bellir süre geçmesi halinde artık ilerlenmediği gözlemlenmektedir. Şimdi şöyle bir durum söz konusu değerli okurlarımız bu ayarlar sırasında yapılan işlem adımlarımız ile alakalı olarak instagram uygulamasının da kendi bünyesinde bulundurduğu bir veri kapsama alanı bulunmaktadır. Yani sizin hikaye paylaşımlarınızı, videolarınızı, resimlerinizi uygulama içerisindeki bellekte saklanmaktadır. Yaptığınız paylaşımlar sonrasında artık bellek yetersiz hal aldığında sizin yükleme sırasındaki sorunda aynı şekilde soru çıkartmayla karşı karşı bırakmaktadır. Dolayısıyla bellekte sorun yaşanan problemin nasıl ortadan kalkacağını yazımızda sizler için tek tek ele alınımını gerçekleştireceğiz.

instagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum

Video yükleyemiyorum, iphone video yükleyemiyorum, android video yükleyemiyorum, instagram video paylaşmıyor, instagram video yüklenmiyor, instagram video yükleme problemi, instagram video paylaşım sorunu hakkındaki tüm yaşanan sorunların ortadan kalkması ve artık bundan sonraki süreç içerisinde yüklemeleri sorunsuz bir şekilde sağlamanız için makalemizi incelemeniz yeterli olacaktır.

İnstagram Video Paylaşmıyor

Eminim bu sorunla mutlaka tüm instagram kullanıcıları karşı karşıya gelmiştir. Yükleme adımı sırasında oluşan teknik bir hatadan dolayı video belli bir noktaya geliyor ve sonrasında artık ilerlemesini sağlamıyor. Bu da hem sizin canınızı sıkmaktadır. Hemde o videonun arkadaşlarınız tarafından görünmesine engel olunmaktadır.

 • Şimdi video paylaşmıyor sorunu için ilk olarak mobil ya da wi-fi bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.
 • İlk olarak yaşanan sıkıntılardan biri budur. Çünkü video yükleyebilmeniz için internet kalitesinin yüksek olması gerekmektedir.
 • Bunu sağladıktan sonra bir de uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi denemeyi sağlayalım.
 • Eğer hala daha sorun giderilmediyse aşağıdaki adımları yapmanız gerekmektedir.

İnstagram Video Yüklenmiyor

Yaptığımız işlem ayarları sonrasında video yüklenmeme sorunu devam etmesinden ötürü android ya da iPhone telefon kullanıyor iseniz bu adımları sırası ile aşağıda paylaşımını gerçekleştireceğiz.

iPhone Video Yükleyemiyorum;

 • İlk olarak cihazımızın Ayarlar> Genel > iPhone Saklama Alanı >İnstagram> İnstagram Hesabını Kaldır/Sil alanına tıklayıp uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştiriyoruz.

Android Video Yükleyemiyorum;

 • Android cihaz kullanıcıları ise sırasıyla Ayarlar > Uygulamalar > İnstagram > Verileri Temizle bölümüne tıklayıp ayarlarımızın tamamlanmasını gerçekleştiriyoruz. Böylelikle sorun yaşanmadan kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
İnstagram Video Yükleme Problemi

İnstagram Video Yükleme Problemi için yaptığınız ayarlar sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumda yapılacak son bir işlem bulunmaktadır. İnstagram uygulamasının içerisine giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra,

 • Sol üst alanda yer almakta olan üç noktalı bölüme tıklayıp ayarların içerisine giriyoruz.
 • Sonrasında ”Sorun Bildir” alanına giriş işlemi sağlıyoruz.
 • Bu işlem ardından gelecek olan ekrana ”Sayın İnstagram yetkilileri, uygulamaya tüm kontrollerimi sağlamama rağmen video yüklemekte sıkıntı yaşıyorum. Sorunun giderilmesini istiyorum” dedikten sonra gönder diyorsunuz.

Yapılan işlem ayarları sonrasında videoların yükleme işlemleri sağlanacaktır. Paylaşımlarınızı artık sorunsuz bir şekilde sağlayabilirsiniz.

instagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum, video yükleyemiyorum, iphone video yükleyemiyorum, android video yükleyemiyorum, instagram video paylaşmıyor, instagram video yüklenmiyor, instagram video yükleme problemi instagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum, video yükleyemiyorum, iphone video yükleyemiyorum, android video yükleyemiyorum, instagram video paylaşmıyor, instagram video yüklenmiyor, instagram video yükleme problemi instagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum, video yükleyemiyorum, iphone video yükleyemiyorum, android video yükleyemiyorum, instagram video paylaşmıyor, instagram video yüklenmiyor, instagram video yükleme problemi instagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum, video yükleyemiyorum, iphone video yükleyemiyorum, android video yükleyemiyorum, instagram video paylaşmıyor, instagram video yüklenmiyor, instagram video yükleme problemiinstagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum, video yükleyemiyorum, iphone video yükleyemiyorum, android video yükleyemiyorum, instagram video paylaşmıyor, instagram video yüklenmiyor, instagram video yükleme problemiinstagram Video Yükleyemiyorum Paylaşamıyorum sorunun çözüm adımları yukarıdaki şekildedir. Uygulama üzerinde karşılaştığınız farklı sorunları yorum bölümüne ileterek bizlerin yaşanan sıkıntılarınızı gidermenize yardımcı olabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

10 YORUMLAR

 1. Uygulamayı silip tekrar yükledim.
  Defalarca sorun bildirdim.
  Verileri temizledim.
  Hiçbir şekilde paylaşım yapamıyorum. Nedenini bilmiyorum. Aynı problemi yaşayan diğer arkadaşlarımda problem çözülmüş fakat bende aynı problem devam ediyor. Nedeni ne olabilir?

 2. Merhaba,yazıda denilen her çözümü uyguladım,sorun bildirde yaptım defalarca,iki aydır sorun çözülmedi.Başkadının telefonundan hesabıma girip video paylaşabiliyorum fakat kendi telefonum ile olmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz