instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu için neler yapmanız gerektiğini hangi ayarları yapacağınızı ele alacağız. iPhone, android ve tablette video izleyemiyorum çalışmıyor tarzındaki sorunun giderilmesini aşağıda yer alacaktır.

Video paylaşım platformu olarak bilinen ve bu yönde kısa süre içerisinde dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından biri olan İnstagram uygulamasında son zamanlarda videoların oynatılmamasıyla alakalı sorunlar yaşanmaktadır.  Sorunların ortadan kalkabilmesi için neler yapılması gerektiğini ise yazımızda ele alacağız. Öncelikle şu bilgilendirmeyi iletmek istiyorum eğer sizler video’yu izlemeye çalıştığınızda gelen videonun açılmadığını gözlemlerseniz bu durumda yapmanız gereken ilk işlem internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Bağlantınız da sorun yok ise bu durumda yapılacak olan işlem ayarları aşağıda sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. Yapılan işlem adımları sonrasında sorunsuz bir şekilde videoların açılımını sağlayabilirsiniz.

instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu

Video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor, instagram video izleyemiyorum, instagram video ilerlemiyor tarzındaki sorunları giderilebilmesi ve sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanımların yapılabilmesi için adımlarımızı sizlere sunumunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

İnstagram Video Çalışmıyor

İnstagram uygulamasında gezinti yaptığınız sırada videoların açılmadığını ya da video de sesin geldiğini fakat görüntünün olmadığını gözlemlediniz.

 • İlk olarak yapmanız gereken işlem uygulamayı öncelikle silip yeniden yüklemek olacaktır.
 • Uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağladıktan sonra sorun giderilmediyse,
 • Playstore, Apple store üzerinden uygulamaya bir güncelleme gelmiş mi, gelmemiş mi bunu kontrol etmemiz gerekmektedir.
 • Kontrolleri sağladıktan sonra şayet güncelleme gelmiş ise hemen uygulamayı güncellemesini sağlıyoruz.
 • Onun haricinde mobilden bağlanıyorsanız öncelikle wi-fi alanından bağlanmayı deneyelim. Ayarları yaptıktan sonra hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda yapılacak olan işlem ayarları aşağıda devam ediyoruz.

Tablette İnstagram Video Açılmıyor

Yukarıda yaptığınız işlemler sonrasında hala daha videolar açılmıyorsa sorunun giderilebilmesi için yapmanız gereken hücresel veri bağlantılarını hem cihazda hem de uygulamada kontrol etmek olacaktır.

 • Bunun için ilk olarak cep telefonunuzdan hücresel veri bağlantısını kapatıyoruz.
 • Sonrasında İnstagram uygulamasına giriş işlemi gerçekleştirip,
 • Bu alandan ”Ayarlar” kısmına giriyoruz.
 • Ayarlar bölümünden ”Hücresel veri” bağlantısını bulup burada daha az veri kullan bilgilendirmesini ayarlıyoruz.
 • Yaptığınız işlem sonrasında bir de son olarak Cihaz Ayarları/ Ekran Ayarları/ Görünüm alanına girdikten sonra bu alanda eğer instagram alanında tik var ise bu tiki kaldırılmasını sağlıyoruz.

iPhone video açılmıyor ise bu durumda yapılması gereken adımlar ise sırasıyla şu şekilde ilerlemesi gerekmektedir;

 • Ayarlar- Videolar- Oynatma için hücresel veri kapatınız. Alanına giriş yaptıktan sonra ”En iyi ve en uygun” alanını seçip ayarlarınızı sonuca kavuşturabilirsiniz.

instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu, video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu, video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu, video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu, video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu, video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor instagram Video Oynatmıyor Açılmıyor Sorunu, video çalışmıyor, instagram video çalışmıyor, iphone video açılmıyor, android video oynatmıyor, tablette instagram video açılmıyor, video oynatılmıyor

Yapılan ayarlarınız sonrasında artık videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız farklı sorunları yorum alanında bizlere ulaştırmanız durumunda o sorunlara da iletmeniz yeterli olacaktır. Sizlere anında destek sağlayacağız.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz