Paylaş

instagram Takip Etme Engelini Kaldıramıyorum ne yapmalıyım? Diyen birisi iseniz o halde doğru yerdesiniz. İnstagram uygulamasında takip edemiyorsanız ve bunun için engel aldıysanız hem sebebini hemde çözümünü sizlere sunacağız.

Her uygulama da olduğu gibi instagram uygulamasında da çeşitli işlem ayarlarında çeşitli sınırlandırmalar yer almaktadır. Mesela instagram uygulamasında sizleri milyonlar takip edebilir. Ancak siz milyonları takip edemezsiniz. Hep kişilerin takip edildiği kişi sayılarının yüksekliğinden bahsedilir. Siz hiç bir kişinin 1 milyon kişiyi takip ettiğini görüp şahit oldunuz mu? Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz. Çünkü her şeyin bir sınırlandırması bulunmaktadır. Yorum, beğeni ve son olarak takip etmeninde. Siz 24 saatlik süre dilimi içerisinde oldukça fazla kişiye takip isteği gönderir ve istek gönderimleri kabul edilmeden buna devam ederseniz instagram sizleri kısa süreliğine engeller. Ancak bu engeli sonrasında hiç kalkmamasından ötürü kullanıcılar neler yapılması gerektiğini bilmek istiyorlar.

instagram Takip Etme Engelini Kaldıramıyorum

instagram takip etme engeli kaldırma, instagram takip edemiyorum, instagram istek gönderemiyorum, instagram takip etmem engellendi, instagram takip engelini kaldırma işlem adımları için neler yapmanız gerekenler aşağıda detaylı olarak değinilmiş durumdadır.

İnstagram Takip Edemiyorum

İnstagram uygulamasında göndermiş olduğunuz takip istekleri ilerleyen dönemlerde size sorun çıkardıysa bu durumda artık üzülmeyin.

  • Hesabınız da günlük limitinizin üzerinde takip isteği gönderdiyseniz eğer bunları unfollow yaparak yeniden başka kişileri de bu kişiler yerine follow edebilir hale getirme işlemlerini sağlamalısınız.
  • Eğer bu ayarı sağlamaz iseniz kısa süre içerisinde instagram hesabınızı spama alarak kullanımınıza engel teşkil ettirecektir.
  • Haliyle bu da sizin hesabınızı kapatmaya kadar gidebilir.

instagram Takip Etme Engelini Kaldıramıyorum, instagram takip etme engeli kaldırma, instagram takip edemiyorum, instagram istek gönderemiyorum, instagram takip etmem engellendi, instagram takip engelini kaldırma

İnstagram Takip Etmem Engellendi

İlk olarak yapmanız gereken işlem hesabınızda takip isteği gönderdiğiniz kişileri bulup onlara gönderilen isteklerin geri çekilmesi olacaktır.

  • Yaptığınız bu işlem ayarı sonrasında hesabınıza 3 ila 5 gün boyunca hiç kimseye istek göndermeyin.
  • Haricinde çevrenizde tanıdığınız arkadaşlardan ricada bulunarak sizlere takip isteklerinin gelmesini sağlasınlar.
  • Yapacağınız bu işlem ayarları sonrasında hesabınızda artık takip isteği gönderebilirsiniz.
  • Günlük takip gönderme limiti 7000 olarak bilinmektedir. Ancak bu sayı zaten oldukça iyi bir sayıdır. Günde zaten bu kadar kişiye istek gönderimi sağlayamazsınız.
  • Bazen de 1000 kişiye gönderilen takip isteği sonrasında takipler artık geri çekilmeye başlanır.

Ayarlarımız ve adımlarımız bu yöndedir. İnstagram hesabında karşılaştığımız farklı sorunları yorum alanında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here