instagram mesaj gelmesini istemiyorum dm kapatma yönelik işlemleri istiyorsanız ve hiç bir şekilde mesaj gelmesini istemiyorsanız yapılacak adımları konu alacağız. İnstagram hesabında tanımadığınız kişilerden mesaj almak istemiyorsanız bu durumda hesabınızın içerisinde neler yapmanız gerektiğini kapsamlıca inceleyebilirsiniz.

Günlük yaşantınız da kıskanç bir sevgiliniz var ise ve siz de buna rağmen instagram hesabı kullanıyorsanız başkaları tarafından rahatsız edilmeniz ilişki de sorunlar çıkartma ihtimali bulunuyordur. Ancak instagram’ın herkes tarafından sevilmesinin tek nedeni tüm kullanıcı kitlesini istediği şekilde işlem sağlayan ortamlar sunmasıdır. Yani siz kesinlikle tanımadığınız kişilerden mesaj almak istemiyorsanız bu durumda yapacağınız ayarları detaylıca konu alacağız. Böylelikle instagram’da size tanıyıp tanımadığını hiç kimse mesaj atamayacaktır. Bu da sizin hesabınızda rahat bir şekilde gezinti yapmanıza olanak sağlayacak ve ilişkinize bir zarar vermeyecektir. Gerçi ilişki için olmasa da her ihtimali gözeterek işlem sağladığımız için sebep ne olursa olsun mesaj isteklerinin kaldırılabilmesi için yapılacak olan işlem ayarlarını konu alacağız.

instagram mesaj gelmesini istemiyorum dm kapatma

instagram mesaj gelmesini istemiyorum dm kapatma, mesaj gelmesin, mesaj gelmesini istemiyorum, instagram direct kapatma, instagram mesaj gelmesin, instagram dm kapatma, instagram mesaj almak istemiyorum diyorsanız sizlere bu konuyla ilgili kesin çözümü sunmaktayız. Yapılan işlem adımları sonrasında bundan sonraki süreç içerisinde instagram uygulamasında tanımadığınız kişiler tarafından mesaj almayacaksınız. Hadi işlemlerimize başlayalım.

İnstagram mesaj gelmesin

Başka birileri tarafından sizlere gönderilen mesajlardan ötürü sorun yaşıyorsanız ve bu mesajların artık gelmesini istemiyorsanız bu durumda yapacağınız işlem adımları bellidir. Sağlayacağınız ayarlar sonrasında size mesaj gönderen kişiler mesaj gönderse de siz bundan ne haberdar olacaksınız ne de bildirim alacaksınız. Bunu nasıl yapılacağını merak ediyorsanız da bu durumda aşağıdaki adımları tek tek yapmanız yeterli olacaktır.

 • İlk olarak hesabınıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Beraberin de profil ekranına geliyorsunuz.
 • Ayarlar alanına giriş işlemi sağladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekran alanında ”Anında ilet bildirimi ayarları” yazısını göreceksiniz bu alana giriş yapıyoruz.
 • Bu alana giriş işlemi sağladıktan sonra ”İnstagram Direct” bölümünde yer almakta olan alanda ”Herkesten” olan kısmı ”Kapalı” yapmanız halinde problem ortadan kalkacaktır.

Yapılan işlem ayarları sonrasında bundan sonraki instagram gezintisinde sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. Artık sizlere mesaj gönderimini kapatmasını sağladığınız. Dilerim makalemiz sizler için faydalı olmuştur iyi gezintiler dilerim.

instagram mesaj gelmesini istemiyorum dm kapatma, mesaj gelmesin, mesaj gelmesini istemiyorum, instagram direct kapatma, instagram mesaj gelmesin, instagram dm kapatma, instagram mesaj almak istemiyorum

instagram mesaj gelmesini istemiyorum dm kapatma, mesaj gelmesin, mesaj gelmesini istemiyorum, instagram direct kapatma, instagram mesaj gelmesin, instagram dm kapatma, instagram mesaj almak istemiyoruminstagram mesaj gelmesini istemiyorum dm kapatma, mesaj gelmesin, mesaj gelmesini istemiyorum, instagram direct kapatma, instagram mesaj gelmesin, instagram dm kapatma, instagram mesaj almak istemiyorum

27 YORUMLAR

  • Peki daha önce hiç mesaj atmamış biri de mesaj atabilir mu?

   Normal şartlarda arkadaşınız olmayan birisinin mesajları kesildi. Fakat arkadaşlarınız atabiliyorsa bu durumda muhtemelen daha öncesinde görüşme sağladığınızdandır. Hiç konuşmadığınız biri mesaj attığında geliyor mu?

  • Merhaba,

   Dm kapatılma işlemlerini sağlamadan önce +1 gözükmüyordu öyle değilmi? Eğer buna rağmen hala daha mesaj geliyorsa o gelen mesajı da geri çevirin.
   Ve tekrarında gelmesi halinde yapılması gereken işlem sorun bildirisi sağlamak olacaktr. Belirtilen işlemlerden sonra mesaj gelmemesi lazım.

 1. Bakın sizin bu söylediğiniz işlem sadece bildirimi kapatıyor yani mesaj yine dm kutunuzda oluyor. Tamamen istekleri kapatma gibi bir durum var mı geri cevirmekten hariç. Hiç istek gelmese ?

 2. merhaba şimdi ben bu adımları uyguladım arkadaşlarım yani takipçiler ve takip ettiklerim dışında istek olarak görüren mesajlar gelmeye devam eder mi?

 3. birşey yazacaksınız aynı şeyleri 50 kere tekrar etmişsiniz mesaj gelmesini istemiyorsanız dm gelmesini istemiyorsanız yapılacak adımlar şöyle 2 satır sonra papağan gibi yine tekrar ediyor ve sonra yine tekrar siz önce düzgün bir yazı yazmayı öğrenin uzun yazıcaz diye boğuyosunuz magazinciler gibi

 4. Merhaba, bende bu opsiyon görünmüyor. Sadece benim hesabımda görünmüyor, fakat başka hesaplarla denediğimde opsiyon mevcut. Bu konuda ne yapabilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz