instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum ile ilgili problemin nasıl giderileceğini makalemizde ele alacağız. İnstagram mekan ekleme işlemleri sırasında yaşanan konum sorununun giderilmesi içi yapmanız gereken işlem adımları aşağıda paylaşacağız.

Dünyanın en popüler ağlarından biri olan instagram uygulamasında gelen mekan bildirme özelliği oldukça yayılmaya başladı. Bu sistemi kullanarak mekanda bulunan kişilerin dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran kullanıcılar aynı zamanda fenomen olma yolunda ve takipçi artırma yolunda önemli bir yol izlediler. Ancak yapılan konum eklemelerinde oluşan sorunlardan ötürü oldukça sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştır. Dolayısıyla bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi için ilgili araştırmaları sizler adına gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yapacağınız adımlar sonrasında artık uygulamada konumunuzu bulabilecek ve paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde bulunduğunuz mekanın bildirisini o mekanda bulunan kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum

instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum, konum bulamıyorum, konum sorunu, iphone konum sorunu için yapılacak olan adımlar için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Yapılan ayarlar sonrasında artık konumu kolaylıkla bulabilirsiniz.

İnstagram Mekan Ekleme

İlk olarak şunu belirtmek istiyorum sizin bulunduğunuz mekan Google Maps alanında gözükmüyor ise bu durumunda konum paylaşımı sağladığınız sırada çıkmayacaktır. Haliyle o alanın google maps alanında var olup olmaması çok önemlidir.

 • Örnek veriyorum siz konum ekleme işlemi sağlamaya kalktınız ancak bulunduğunuz mekanın google maps alanında herhangi bilgilendirmesi yoksa bu durumda yapılacak olan işlem adımları bellidir.
 • Google maps kullanarak instagram uygulamasında konum paylaşmak isterseniz gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir.
 • Lakin eğer sizin bulunduğunuz mekan başka arkadaşınızın telefonunda gözüküyor sadece sizin telefonunuzda gözükmüyorsa bu durumda ise yapılacak olan işlem ise telefonunuzun ayarlar alanından işlem sağlamak olacaktır.

İnstagram Konum Bulunamadı

İnstagram konum bulunamadı hatası ile karşılaşan kullanıcın yapması gereken işlem telefonunun özelliğine bağlı olarak o bağlantının konumunun açılması olacaktır.

 • Peki bunu telefon özelliğine bağlı olacak şekilde nasıl yapabilirsiniz.
 • Eğer Android telefon kullanıyorsanız üst alandaki sekmeyi aşağıya doğru indirip orada konum düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Şayet iPhone telefonu kullanıyorsanız bu durumda yapacağınız işlemlerden biri de şu olacaktır.
 • Ayarlar>İnstagram>Konum>Uygulamayı Kullanırken her zaman aktif olarak kullanımını gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.
 • Böylelikle sorun kalmadan işlem gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz.

instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum instagram Konum Bulunamıyor Ekleyemiyorum, instagram konum bulunamadı, instagram konum bulamıyorum, instagram mekan ekleme, instagram konum sorunu, konum ekleyemiyorum

İnstagram Konum Bulamıyorum

İnstagram konumuzun bulunmasından doğan sorunu bu şekilde giderebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum alanında bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır. Anında karşılaştığınız sorun ile ilgili cevap sizlerle paylaşılacaktır. İyi gezintiler dileriz.

27 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Telefonumdaki instagram uygulamasında 1 den fazla hesap açık. Bu hesaplardan bir tanesinde aradığım özel bir konum çıkıyor ve seçebiliyorum ancak diğer hesapta bu konum çıkmıyor. Neden olabilir yardımcı olur musunuz?

  Teşekkürler

   • Konumun açık izinler tam hikayede konumu buluyor ama ustune tikladigimda gönderiye eklemiyor.Baska telefondan hesabıma girdim yaptım oldu sebebi ne olabilir
    Wp den paylasmayi denedim oldu

  • Merhaba Ferit bey,

   İstenilen konum çıkıyor, resim paylaşıyorsunuz. Ancak o konum için aramalarda çıkmıyorsunuz. Sorun tam olarak bu ise çok fazla kullanım yaptığınız için geçici süreliğine hesap engel yemiş durumdadır. Konum olan fotoğraflarınızı kaldırıp bir hafta süreliğine instagram’da resimlerinize konum eklemeyin.

 2. MERHABA, Bizim işletme konumumuz komşu olan restoran ile bir çıkmaktadır, konum ekle deyinde restoran adı çıkıyor kendi mağazanın ismini yazınca bile restoranın ismi çıkıyor bu sorunu nasıl çözebiliriz

  • Merhaba Hüseyin bey,

   Google haritalarında adres hatalı verilmiş durumadadır. Onunla ilgili makaleyi hala hazırlamadım. Yakın zaman içerisinde hazırlayacağız. Bizleri takipte kalın lütfen. Google bilgi iletmemiz gerekiyor. Daha sonra google bize 15 gün sonra bilgi kodu göndererek adresi doğruluyor. Bilgilerinize.

 3. iPhone da hikayede konum paylaştığım da iPhone kullanıcıları paylaştığım konumu göremiyor ancak android kullanıcıları. Görüyor neden

 4. merhaba telefonumda kişisel hesabımda konumum görünüyor ofisimi ekleyebiliyorum fakat iş hesabımda aynı telefonda acık olmasına ragmen ofisin konumunu secemiyorum görünmüyor engel yemiş olabilecegimi düşünüp bir 2 haftadır zorlamadım fakat aynı durum hala sürüyor

 5. Merhaba, ofisimin konumunu daha önce oluşturmuştum ve kullanabiliyordum, ancak şimdi baktığımda konumum çıkmıyor. Belirttiğiniz tüm ayarlar telefonumda doğru şekilde bu durumu nasıl düzeltebilirim?

 6. merhaba. yeni bir işletme açtım. konum google maps’ten gözüküyor ama instagramda konum olarak gözükmüyor. sadece bir defa gözüktü. yani şok paylaştığım için bir engel söz konusu değil. yardımcı olabilir miisniz?

 7. Assalamu aleykum, Azerbaycandan!

  Benim konum bulunamiyor. Hic kimsenin telefonunda bulunmuyor. Google Map’da var. Konum: Barbershop Zaragan.

  Lütfən yardım edin,
  Təşəkkürler.

 8. Merhaba instagram üzerinden yeni açmış olduğumuz mekan için bir isletme hesabı aldık. Konum görünüyor ama gelen müşterilerimiz bir gönderi ve hikaye paylaşımı yapmak istediklerinde konum görünmüyor. Ama kullanmış olduğum işletme hesabından bir gönderi ya da hikaye paylaşmak istediğim zaman bende görünüyor. Bu bizim için çok önemli. Yardımlarınızı rica ederim.

 9. Merhaba herkes aynı sorumdan yakınmış ama buradaki yetkili net cevabı verememiş,
  Google’da işletme hesabım var imstagramdan konum eklesen bu işletme adresimi bulamıyorum hemen söyleyeyim instagramda konum özelliği açıl veyahut instagramda birçok konumu buluyor sadece benim aradığım konumu bulmuyor, Şunu’da söyleyim daha önce bu konumu sosyal medyadan eklemedim ama Google mapstan aratınca çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz