instagram kişileri engelleyemiyorum engellenmiyor problemi için nedeninin neyden kaynaklandığını haberimizde bulabilirsiniz. İnstagram hesabında engelleme sınırımı var? Limit nedir? diye düşünüyorsanız artık düşünmenize gerek yok makaleyi incelemeniz yeterlidir.

İnstagram uygulaması her geçen gün kendini güncelleyen bir uygulama olmasıyla bilinmektedir. Hal böyle olunca da açılan sahte hesapların ya da yapılan fazla işlemlerin yani spam’ı durdurabilmek adına yapılan usulsüz ve anlamsız işlemlere sınır getirmiş bulunmaktadır. Yani eğer uygulamada siz bir özelliği haddinden fazla kullanmaya başlarsınız bu otomatik olarak spama düşmektedir. Takipçi, beğeni, yorum yapma işleminden sonra bir de bu durumda kişileri engellemede gelmiş bulunmaktadır. Yani siz hesabınızda kişileri engellemesini sağlamanız durumunda dahi engellediğiniz kişiler hala daha sizlere yazı yazıp gözüküyorsa bunun sebebi o özelliğini aşırı kullanmanızdan kaynaklanmaktadır. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Bunun için sizleri aydınlatacağız.

instagram kişileri engelleyemiyorum engellenmiyor

instagram engelleyemiyorum, instagram kişiler engellenmiyor, instagram engelleme sınırı, instagram engelleme limiti, instagram engelleme yapamıyorum diyorsanız o özelliği çok kullandığınızdan ötürü ya da internet bağlantınız ile alakalı bir durum ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. Şimdi öncelikle şunu belirtelim uygulamada bir özellik olağan üstü şekilde kullanım sağlanamaz. İnstagram bunu spam’ın önüne geçebilmek adına getirmiştir.

İnstagram engelleme yapamıyorum

İnstagram hesabında alınan bir karar doğrultusunda artık tüm özelliklere bir sınırlandırma yani limit getirilmiştir. Atılan mesajlara, yapılan hashtaglara, beğeni ve yorumlara varana kadar uygulamada kullanımını sağladığınız özelliği olması gerekenden fazla kullanım sağlamaya başlarsanız sınırlama gelecektir.

  • Siz önünüze gelen kişileri engellemeye kalkarsanız ve bu özelliğinin kullanım dışı olarak yapıldığı anlaşıldığı andan itibaren belli süre geçtikten sonra artık engelleme yapamazsınız.
  • Yani takip etme, beğeni yapma ve haricinde yorum yaparken nasıl bir sınır varsa sizin engellemeniz de de belli sınırlandırmalar bulunmaktadır.
  • Eğer siz 24 saatlik süre dilimi içerisinde olduğundan fazla kişiyi engellerseniz bu spam’a düşmektedir. Haliyle kısa süre içerisinde instagram uygulaması tarafından o özelliği kullanmanız kısıtlanacaktır.

İnstagram engelleme sınırı

İnstagram uygulamasında artık engelleme sınırı aldıysanız bu durumun çözümü için neler yapacağınızı da eminim düşünmeye başlamışsınızdır.

  • İlk olarak uygulamaya giriş gerçekleştirilerek engel listesine girerek, sizi rahatsız etmemiş ya da herhangi bir şekilde sebebi olmadan engellenen kişileri engel listesinden çıkaralım.
  • Daha sonrasında instagram uygulamasın da belli bir süre içerisinde kimseyi engellemeye dikkat edelim.
  • Harici durumunda uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyelim.
  • Belli bir süre sonrasında artık özellik yine aktif hale gelecektir. Ancak aktif hale geldikten sonra sizlerden ricamız olduğundan fazla engelleme yapmamak olacaktır.
  • Şayet engelleme yapamama ile ilgili sebebin bunlardan kaynaklanmadığını düşünüyorsanız.
  • Bu durumda internet bağlantınızın olmamasından kaynaklı yapılan engel geri alınmaktadır.

instagram kişileri engelleyemiyorum engellenmiyor ile ilgili problemin çözüm adımları anlattığımız şekildedir. Aklınıza takılan veya hesabınızda yaşanan farklı problemleri yorum alanında bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz. Umarım makalemiz faydalı olmuştur.

instagram kişileri engelleyemiyorum engellenmiyor, instagram engelleyemiyorum, instagram kişiler engellenmiyor, instagram engelleme sınırı, instagram engelleme limiti, instagram engelleme yapamıyorum instagram kişileri engelleyemiyorum engellenmiyor, instagram engelleyemiyorum, instagram kişiler engellenmiyor, instagram engelleme sınırı, instagram engelleme limiti, instagram engelleme yapamıyorum

Önceki İçerikAsus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu
Sonraki İçerikinstagram engellendiğimi nasıl anlarım yolu nedir
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz