instagram engellendiğimi nasıl anlarım yolu nedir diye merak ediyorsanız makalemizi inceledikten sonra artık bu merakınız giderilecektir. İnstagram beni kim engelledi diye aklınıza takılan soruların cevabını yazımızda sizlere sunacağız.

Günümüz çağının vazgeçilmezleri arasında yer alan sosyal medya hesaplarında en çok gezinti sağlamış olduğumuz instagram hesabında sizi rahatsız eden kişileri anında engellemesini sağlayabiliyorsunuz. Eminim ki bu özellikten yararlanırken sizi de aynı şekilde engelleyen kişileri merak ediyorsunuzdur. Hesabınızda sizlerin kimlerin engellediğini, engelleyen kişiyi nasıl anlayacağınızı, bunun bir yönteminin var olup olmadığını kaleme alacağız. Önceden engellediğimiz hesabı artık göremiyorduk. Birini engellediğiniz de tekrardan o engellediğiniz kişinin hesabını görmek için arama çubuğuna girip yazdığınız da o hesap karşınıza gelmemekteydi. Bu durumda sadece ayarlar bölümüne girerek ”Engellenen kullanıcılar” listesinden çıkarmadığınız süre içerisine o hesabı görmeniz mümkün değildi. 2018 yılı itibariyle özelliklerinin bir çoğunu güncelleyen instagram’da artık sizi engelleyen kişiyi anında anlayabilirsiniz.

instagram engellendiğimi nasıl anlarım yolu nedir

instagram engellendiğimi nasıl anlarım, engellediğimi nasıl anlarım, instagram beni kim engelledi, instagram kimler engelledi, instagram engelleyenleri görme, instagram engelliyeni bulma, instagram engel yediğimi nasıl anlarım vb. sizleri kimler engellediyse bunun nasıl anlayabileceğinizi yazımızı inceledikten sonra sorun kalmayacaktır.

İnstagram beni kim engelledi

İnstagram hesabında daha öncesinde birinin sizi engellemesi durumunda onu bulamıyordunuz. Yani o kişiyi artık instagram hesabında göremiyordunuz.

  • Ancak 2018 tarihi itibariyle getirdiği yenilikle birlikte artık sizi engelleyen kişiyi bulabiliyor ve dahi hesabının takipçilerine açık olması durumunda sizi engelleyen kişinin postlarını dahi görebilmeniz mümkündür.
  • Keza aynı şekilde sizin engellediğiniz kişi de sizin yaptığınız tüm işlemleri görebiliyor.
  • Peki bunu nasıl anlayacağınıza gelecek olursak,
  • Sizi engelleyen bir kişinin post sayısı yani takipçi sayısını 0 olarak göreceksiniz.
  • Haliyle takipçi saysını 0 olarak görünüyorsa bilin ki o kişi sizi engellemiştir.

İnstagram engellediğimi nasıl anlarım

Anlatımını gerçekleştirdiğimiz işlem adımında, eğer biri sizi engellemişse o kişinin tüm her şeyini görebiliyor bir tek takipçi sayısını göremiyorsanız. Bunun tek sebebi o kişinin sizin engellemesinden kaynaklıdır.

Böylelikle instagram uygulamasında sizlerin kimin engellediğini anlayabilirsiniz. Aklınıza takılan farklı sorunları yorum alanında bizlere iletmeniz yeterli olacaktır. Umarım makalemiz faydalı olmuştur.

instagram engellendiğimi nasıl anlarım yolu nedir, instagram engellendiğimi nasıl anlarım, engellediğimi nasıl anlarım, instagram beni kim engelledi, instagram kimler engelledi, instagram engelleyenleri görme, instagram engelliyeni bulma

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz