Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu ayarlarını nasıl sağlayabilirim diyorsanız makalemizi inceleyebilirsiniz. Kablosuz ağ ayarlarını ve yaşanan internet bağlantı sorunu için yapılacak olan işlem ayarlarını yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

İnternet bağlantısını evimize, iş yeri ve ofisimize getirmesinde aracı görevi tutan modemler oldukça önemli yer tutmaktadır. Asus marka ürünler ise bu tercihlerin ilk sırasında adından söz ettirmektedir. Çekim gücü, almış olduğu hız kalitesi ve kopma yaşanmamasıyla kullanıcıların göz bebeği haline gelen bu üründe kendi içerisinde modellere ayrılmaktadır. En çok tercih edilen ürünler arasında yer alan Asus DSL AC56U modemin kurulumunun nasıl yapılacağını, internet üzerinde yaşanan bağlantı problemlerinin nasıl giderileceğini, wifi şifrenizin kırılması sonrasında kırılan şifre ile alakalı olarak şifrenizin nasıl değiştirileceğini kapsamlı olacak şekilde ele alacağız. Sağlayacağımız ayarlar sonrasında internetinize hem kablolu hemde kablosuz olacak şekilde giriş sağlayabilirsiniz.

Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu

asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı, asus kablosuz modem ayarı, asus kablosuz modem kurulumu, asus dsl ac56u modem ayarı gibi tüm işlem adımlarınızın sağlanabilmesi için ilk olarak  aldığımız cihazın bir ucuna bir Ethernet kablosunu diğer ucunu da bilgisayara takıyoruz. Devamında modem arayüzüne şayet giremez isek bu durumda yapılacak ilk işlem aldığımız modem bağlantısını resetlemek olacaktır. Yapılan işlem adımları sonrasında kuruluma bağlayabilirsiniz.

Asus Modem Kurulumu

Asus modem kurulumu için yukarıdaki işlem ayarlarını yaptıktan sonra bilgisayarınızdan boş bir İnternet sayfası açıyorsunuz.

 • Adres satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra ”Enter’a tıklıyoruz.
 • Devamında gelecek olan ekranda,
 • Kullanıcı adı; admin
 • Şifre; admin ya da ttnet olarak denemesini sağlayıp giriş yap butonuna tıklıyoruz.
 • Yaptığınız bu işlem ayarı sonrasında ürünün arayüzüne giriş işlemi sağlıyoruz.

Asus dsl ac56u modem ayarı

Modemin arayüzüne giriş işlemi sağladıktan sonra ekranın sol tarafında yer almakta olan,

 • ”Quick internet setup” alanına giriş yapıyoruz.
 • Bu alana tıkladıktan sonra karşınıza,
 • Kullanıcı adı; internet servis sağlayıcısı tarafından size verilen kullanıcı adınızı giriyoruz.
 • Şifre; bu alana da yine internet servis sağlayıcısından bizlere verilen şifrenizin girişini sağlıyoruz.
 • Daha sonrasında next diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.
Asus Modem Ayarı

Yapılan işlem ayarları sonrasında kablolu bağlantımız gelecektir ama işlemler bu kadarla sınırlı değil karşınıza gelecek olan sayfadaki,

 • Pencere de Annex A olarak seçip Next diyoruz.
 • Sonrasında Contry; Türkey
 • ISP; PPPoE olacak şekilde ayarlandıktan sonra ”Next” diyoruz.
 • İşlem ayarları sonrasında gelecek olan ekranda,
 • Kablosuz ağ adı; Daha öncesinde vermediğiniz türkçe karakter içermeyen bir ağ adı belirliyorsunuz.
 • Kablosuz Şifre; kısmına ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir şifre belirlemesi sağlıyoruz.

Devamında next dedikten sonra son gelen sayfaya da yine Next yazısına tıkladığınızda ürünün kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapmış olacaksınız. İnternet hizmetini sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı

Asus DSL AC56U Kablosuz Modem Kurulumu, asus dsl ac56u, asus modem ayarı, asus modem kurulumu, asus internetim yok, asus dsl ac56u modem ayarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz