instagram ig tv nedir ne işe yarar nasıl kullanıyoruz instagram’a gelen yeni özellik hakkında bilinmeyenleri sizler için hazırlamış bulunuyoruz.

Her alanda kendini hızla geliştirerek inanılmaz bir kitleye ulaşan instagram uygulamasında yenilikler bitmek bilmiyor. Her geçen gün farklı bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Hikaye özelliğinin herkes tarafından sevildiği ve buna bağlı olacak şekilde de her getirilen yenilikte mutlaka bu alan üzerinde de bir yenilik getiriyordu. Ancak 15 saniyelik paylaşımların uzatılması yönünde bir çok kullanıcı isteklerini dile getirmesine rağmen zaman geçiyor fakat uzama bir türlü gelmiyordu. Zaten hikayelerin kısa olmasından dolayı tutulduğu da aşikardır. Lakin bu son gelen yenilikle birlikte dengeleri alt üst etmeyi başarmış olan instagram ”Youtube” ye de aynı zamanda rakip olacağa benziyor. Çünkü hikaye alanında zamanın yetmemesinden şikayetçi olan kullanıcılar artık bu özellikle birlikte isterse kullanıcılarına 1 saatlik süreyle video paylaşabilecektir. Hadi canım bu kadar zamanlı video mu atılır? Diye soranlar olacaktır. Biz demiyoruz gelen özellik bunu bize söylüyor. Bu özelliğinin gelişiyle birlikte artık bir çok kullanıcı kitlesi instagram hesabında geçirilen zaman dilimini daha da artığını görebilmeniz mümkündür.

instagram ig tv nedir ne işe yarar nasıl kullanıyoruz

Gelen yenilikle birlikte ”Youtube” rakip olmayı hedeflemekte olan instagram’da artık hikaye paylaşımlarınız olmasa da IGTV aracılığıyla videoları sınırsız bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bazı kullanıcılarımız bu özellikte nasıl kullanım yapıldığını merak etmektedir. Bundan faydalanmak için ”Kanal oluşturma” yapmanız gereklidir. Yenilikle birlikte gelen tüm bilgilendirmeleri ve işlemlerin nasıl yapıldığını hazırlanan yazılarla birlikte gidereceğiz.

instagram ıgtv ne işe yarar

Getirilen bu özellikle birlikte artık instagram uygulamasının ne denli kaliteli bir platform olduğunu tüm dünya anlamış olacaktır. Yenilikle birlikte artık 15 saniyelik hikaye paylaşımlarından ziyade daha geniş kapsamlı video paylaşımları gelecektir. Haricinde ”Youtube” olduğu gibi burada da fenomen insanlar para kazanmaya başlayacaktır. Sadece fenomen olanlar değil tabi fenomen olmayanlarda paylaşımlarının izlenme oranlarına göre para kazançları olacaktır.

instagram ig tv nedir ne işe yarar nasıl kullanıyoruz, ıgtv nedir, instagram ıgtv nedir, ıgtv nasıl kullanılır, ıgtv ne işe yarar, instagram ıgtv ne işe yarıyor

  • Bir nevi televizyon özelliği diyebilirsiniz.
  • Özellikte daha öncesinde kaldığınız yerden izlenmeye devam edeceğiniz şekilde işleme alınmıştır.
  • İnstagram hesabında getirilen bu özellikle birlikte takipçilerinize uzun videoların yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Böylelikle kullanıcı kitlesinin aktifleşmesini daha da imkan sağlayacaktır.
  • Hazırlanan içeriklerin kontrollerini sağladığımızda aynı youtube olduğu gibi bu platformda da artık videolar kalite oranını artıracaktır.
  • Yani youtube yapım şirketlerinin oluşturduğu kalite oranında paylaşımları sağlayacaktır.

IGTV Nasıl kullanılır

Öncelikle instagram hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra sağ üst alanda bulunan mesajlaşmanın hemen sol tarafında yer almakta olan simgeye tıklayıp gelen alan üzerinden video içeriklerini izleyip uygulamayı kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz