Paylaş

instagram hikayeyi mesaja açılmıyor. İnstagram hikaye alanında yapılan paylaşımlara arkadaşlarını mesaj butonu yok diyorsa hesap içerisinde yapılacak ayarlar yazımızda.

Hikaye özelliği herkes tarafından facebook, whatsapp ve instagram hesaplarında aktif olarak kullanılmaktadır. Tabi bu platformlar içerisinde özelliğin en çok kullanıldığı uygulama ise instagram uygulamasıdır. İnstagram yetkilileri de bunun farkında olmalı ki uygulamaya getirilen her yeni yenilikte muhakkak hikaye kısmına da bir özellik gelmektedir. Sizler de muhakkak fark etmişsinizdir. Hikaye paylaşımları yapan arkadaşlarınızın gönderilerine bir şey yazmak istediğiniz mesaj bölümünün olmadığını. Bu işlemi kendiniz de yapmanız durumunda arkadaşlarınız da sizin paylaşımlarınıza mesaj gönderememektedir. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kalındığında hangi aşamaların ele alınması gerektiğine yazı içeriğimiz de bakacağız. Eğer siz bir gönderiye hangi arkadaşlarınızın yorum yapacağını merak ediyor onlarda bir cevap beklercesine paylaşım sağladıysanız mesaj gönder ikonunu aktif hale getirmelisiniz. Yoksa yapılan hikaye paylaşımına herhangi bir mesaj gelmeyecektir. Nedeni ise zamanında kapatılan ayarın yeniden açılmamasıyla alakalıdır. Yok eğer siz açmanıza rağmen hala daha hikaye paylaşımlarında ”Mesaj gönder” butonu çıkmıyorsa bu durumda nelerin gerekli olduğuna birlikte bakacağız.

instagram hikayeyi mesaja açılmıyor

İnstagram hikayeme neden mesaj gelmiyor, instagram hikayemde mesaj gönder butonu çıkmıyor, instagram hikayeme arkadaşlarım mesaj gönderemiyor, instagram hikayeyi mesaj açamıyorum, instagram hikayeyi mesaja açma, instagram hikayeyi mesaj açmama rağmen hala daha mesaj gönderilmiyor. İnstagram uygulamasında bir özelliğin olması gerekenden daha fazla kullanılmasına geçici süreliğine engel gelmektedir. Bu da uygulama içerisinde sorun yaşamanıza sebebiyet vermektedir. Hazırlanan bu yazımız da yapılan hikaye paylaşımındaki mesaj gönder ikonun gelmemesiyle ilgili problemin nasıl çözüleceğini konu alacağız.

instagram hikayeme mesaj gelmiyor

Öncelikle siz hikaye alanına gelerek sol üst tarafta bulunan ayar seçeneğine tıklıyorsunuz. Sonrasında karşımıza gelen ”Mesaj yanıtlarına izin ver” seçeneğinin altında bulunan ”Takipçilerin” ikonunu sadece işaretleyip kaydetme işlemlerini yaparsanız ”Mesaj gönder” ikonu her hikaye paylaşımında çıkacaktır.

Fakat bu işlemi yapmanıza rağmen hala daha mesaj alanı kapalı olarak gözüküyorsa bununla ilgili ayar bölümüyle çok kapama açma yapmış olabilirsiniz. Ya da o gönderiye kimse mesaj yazmıyor da olabilir. Ama mesaj gönder ikonu çıkmıyorsa uygulamamızı telefonumuzdan kaldırıp yeniden yükleyerek telefonu da kapatıp açıyoruz. Tekrar hesabımıza erişim sağlıyoruz. Bunun dışında işlemi aktif hale getirirken internet bağlantısının gitmediğinden emin olmanız gereklidir.

instagram hikayeyi mesaja açılmıyor sorunu için belirtilen işlem aşamaları sonrasında bir de başka bir hesaba girerek deneme sağlayalım. Ya da başka bir telefondan kendi hesabınıza giriş yaparak işlem denemesi sağlayalım. Bunların tamamı yapıldıktan sonra varsa hala daha bir problem instagram’a sorun bildirisi ileterek durumu iletmeniz gereklidir. Karşılaştığınız farklı bir sorun ise bunu da yorumdan belirtmeniz durumunda inceleme tarafımızdan yapılarak cevap yorumda sizlere belirtilecektir.

instagram hikayeyi mesaja açılmıyor, hikaye mesaj açılmıyor, instagram hikayeme mesaj atılmıyor, instagram hikayemde mesaj butonu yok, instagram hikayeme mesaj gelmiyor, instagram hikayemde mesaj gönder yok

instagram hikayeyi mesaja açılmıyor, hikaye mesaj açılmıyor, instagram hikayeme mesaj atılmıyor, instagram hikayemde mesaj butonu yok, instagram hikayeme mesaj gelmiyor, instagram hikayemde mesaj gönder yok

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here