Paylaş

instagram hikayeyi mesaja kapatma. Hikaye dm ye kapanmıyor ya da bunun nereden yapılacağını bilmiyorsanız doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz.

Son dönemlerde instagram kullanıcıları arkadaşlarının paylaşmış oldukları hikayeler de mesaj gönder butonunun olmadığını beyan etmektedir. Normal şartlarda bu bir hata değil sadece o hikayenin mesaja kapatılmasıyla alakalı bir durumdur. Bunu kendi hikaye alanlarında da yapmak isteyen kullanıcılar da bulunmaktadır. Yani yapılan hikaye paylaşımını mesaja kapalı tutarak kimseden mesaj gelmesini istemeyenler için ilgili ayarları kaleme alacağız. Hikaye özelliği şuanda Facebook ve whatsapp uygulamalarında da da bulunmaktadır. Fakat inceleme sağladığında bu özelliğin en fazla kullanımı sağlandığı platform instagram uygulaması olarak görünmektedir. Uygulama içerisinde artık kullanıcılar normal resim ve videolarını dahi hikaye kısmında paylaştığı için instagram yetkilileri de bu alana bir çok yenilik getirmiştir. Bunlardan en güzel olanı da yapılan hikaye paylaşımını mesaja kapalı konuma getirmektir. İşlemin hangi adımlar üzerinden yapılacağını bilmeyenler için ise yazı içeriğimiz yeterli olacaktır.

instagram hikayeyi mesaja kapatma

İnstagram hikayeme mesaj gelmesin, instagram hikayeme mesaj atılmasın, instagram hikayeme kimse mesaj yazmasın, instagram hikayemi dm ye kapatmak istiyorum, instagram hikayemi dm ye nasıl kapatabilirim?, instagram hikayeyi mesaja kapatma işlemlerini yapmak istiyorum. Sizler de kendi hikayelerinize mesaj gelmesin istiyorsanız ve artık bu işlemin hangi alanda yapıldığını bilmek istiyorsanız yazımız bu işlem için faydalı olacaktır.

instagram hikayeme mesaj gelmesin

Hayatımızda gördüğümüz güzel anları hemen hikaye kısmında paylaşımını sağlamaktayız. Sağlanan bu işlem aşamaları sonrasında manzarayı beğenen kişiler sizlere mesaj gönderimi yapmaktadır. Sürekli gelen mesajlara geri dönüş ya da bakma durumu olmadığından ötürü mesaja kapatma isteği sizler de de uyanabilir.

Kendinize has bir paylaşıma kimsenin mesaj göndermemesi için ilk olarak instagram hesabımıza erişim sağlıyoruz.

  1. Hesaba giriş işlemleri sonrasında hikaye alanına geliyoruz. Hikayeyi paylaşmadan önce sol üst alanda var olan ”Ayar” sekmesine tıklıyoruz.
  2. Karşımıza gelecek olan bilgilendirme de ”Mesaj yanıtlarına izin ver” ikonu göreceksiniz.
  3. Bunun altındaki seçenekler içerisinde ”Kapalı” konumunu seçmeniz durumunda artık yapılan paylaşımlar mesaja kapalı olarak paylaşılacaktır.
  4. Eğer kapalı konuma getirmeniz rağmen bu işlem devreye alınmıyorsa uygulamayı kaldırarak yeniden kuralım. Bunun dışında sorun bildirisi yaparak bu alanın faal olmadığını belirtebilirsiniz.
  5. Ancak yapılacak işlemler sonrasında probleminiz giderilecektir.

instagram hikayeyi mesaja kapatma, instagram hikayeyi dm ye kapatma, instagram hikayeme mesaj atılmasın, instagram hikayeme mesaj gelmesin, instagram hikayeme kimse yazmasın, instagram hikayemi dm ye kapatma

instagram hikayeyi mesaja kapatma, instagram hikayeyi dm ye kapatma, instagram hikayeme mesaj atılmasın, instagram hikayeme mesaj gelmesin, instagram hikayeme kimse yazmasın, instagram hikayemi dm ye kapatma

Konu ile alakalı instagram hikayeyi mesaja kapatma sorunu için olması gereken adımları sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here