instagram hikayelerimde ses gelmiyor ses yok duruma yüklediğim videolarda ses çıkmıyor probleminin artışıyla alakalı çözüm için ymakalemizi incelemelisiniz.

Getirilmiş olan yeni özellikle ve yeniliklerle birlikte her geçen gün kitlesini daha da genişleten İnstagram uygulamasında hikaye özelliği herkes tarafından kullanılmaktadır. Zaten resim ve video paylaşım platformu olarak nam yapan bu uygulama da bu özelliğin sevilmesi kadar normal bir durum yoktur. Uygulama içerisinde gezinti yaptığınız güzel yerleri, anıları, anlık fotoğrafları doğrudan 24 saatliğine takipçilerin görebilmeleri için hikaye kısmında paylaşım sağlıyoruz. Sadece resim paylaşımıyla sınırlı olmayan bu alanda video paylaşımlarını da 30 saniyelik süreler içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Lakin hikayede paylaşılan videoların seslerinin gelmemesiyle ilgili sorunların son dönemlerde artığı gözlemlenmektedir. Durumun bu denli fazla yaşanmasına çözüm olarak ilgili incelemeleri sizler adına gerçekleştirdik. Sağlayacağınız ve yapacağımız işlemlerle birlikte bu sorun ortadan kalkmış olacaktır.

instagram hikayelerimde ses gelmiyor ses yok

instagram storide ses gelmiyor, instagram hikayelerimdeki videolarda ses çıkmıyor, instagram hikayelerinin tamamında ses yok, instagram videolarının sesi çıkmıyor gibi benzeri sorunların son dönemlerde artış gösterilmesinden kaynaklı yapılan incelemelerle ilgili detaylar haberimizde yer almaktadır. Kontrolünü sağladığınız işlemler sonucunda problemin ortadan kalkacağını sizde görmüş olacaksınız.

instagram hikayelerimde ses çıkmıyor

İnstagram hikayelerinde yaşanan ses sorunlarının önüne geçmek için bir çok işlem denemesi yapmanız rağmen sorun giderilmediyse yazımız işinizi görecektir. İlk olarak şunu belirtmemizde fayda bulunmaktadır. Kullanıcıları instagram hikayelerinde video paylaşımı sağlarken videoların sesleri sessize alabilmektedir. Bu sessizlik videolarda seslerin çıkmamasına sebebiyet vermektedir. Hikayelerde ses çıkmamasını nereden yaptıklarını da sizlere kısaca anlatacağız.

instagram hikayelerimde ses gelmiyor ses yok, hikayelerimde ses gelmiyor, durumumda ses yok, instagram hikayelerimde ses gelmiyor, instagram videosunda ses gelmiyor, instagram hikayemde ses çıkmıyor

 • İnstagram uygulamasını açtıktan sonra ”Hikaye” alanına gelerek videoyu ya da yeni çekeceğimiz videoyu hazırlayalım.
 • Hazırlamasını sağladığınız videoyu paylaşmadan önce üst alanda ses ikonu olacaktır.
 • Bu ses ikonuna tıklamanız halinde ”x” işaretinin geldiğini göreceksiniz.
 • Bu işaretle birlikte bir paylaşım yaparsanız. Yapılan paylaşımınız da ses gelmeyecektir.
 • Siz de hikayelerde gezdiğiniz de sesin gelmemesine ilişkin sorunlar yaşıyorsanız o kişinin sesi kapatarak paylaşım yaptığını unutmamanız gereklidir.

İnstagram hikayelerimde ses yok

Yukarıda belirtilen işlem ile alakalı değilde tüm hikaye paylaşanların video bağlantılarında ki sesler size gelmiyorsa bu durumda aşağıdaki adımları yapmanız fayda bulunmaktadır.

 • İnstagram uygulamasının son sürüm olup olmadığından emin olmalısınız.
 • Sonrasında uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştirelim.
 • Bu işlem ardından telefonu da kapatıp açmanız gereklidir.
 • Telefonun sesi kısık oluşundan kaynaklı da ses gelmiyordur. Ses açma (+) tuşuna basarak sesi yükseltmeyi deneyelim.
 • Mobil veri bağlantısı üzerinden bağlıysanız internetinizin yavaşlığından kaynaklı sorun oluyor olabilir. Wi-fi bağlantısından deneme yapalım.
 • Telefon içerisinde ”Ayarlar>Uygualamalar” kısmından instagram’ı görerek ön belleği ve verileri temizle işlemi sağlayalım.

instagram hikayelerimde ses gelmiyor ses yok için yukarıda belirtilen işlemler işinizi görecektir.

instagram hikayelerimde ses gelmiyor ses yok, hikayelerimde ses gelmiyor, durumumda ses yok, instagram hikayelerimde ses gelmiyor, instagram videosunda ses gelmiyor, instagram hikayemde ses çıkmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz