Android telefonum açılış ekranında kalıyor ya da donuyor ve yavaş açılıyor ise bu durumda çözümü sizler için hazırladık. Telefonum açılırken kasıyor sorunu.

Bir çok telefon kullanıcısı android işletim sistemli telefonlardan vazgeçmemektedir. Kullanımıyla ve özelikleriyle göz kamaştıran telefonun her geçen gün yeni bir ürünü piyasaya sürülmektedir. Sürekli gelişen teknolojiye ayak uyduran Android işletim sistemli telefonlarda bazen belli başlı sorunlarla karşı karşıya kaldığımızda olmaktadır. Bunların başlıca nedenleri sürekli indirilen uygulamalarla birlikte arka planda çalışan ve kapatmadığımız uygulamalardır. Telefonda gezinti sağladığınız sıra da eğer donma ve kasma yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken arka planda çalışan uygulamaları kapatmak olacaktır. Bu işlem ardından da sorun giderilmiyorsa yedekleme alarak güzel bir format atmanız sağlıklı olacaktır. Tabi eğer telefon ilk açıldığı esnada donma, kasma ya da geç açılma ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu durumda hazırlanan makalemiz fazlasıyla işinizi görecektir.

Android telefonum açılış ekranında kalıyor

Telefonum donuyor, telefon ekranda donup kaldı, telefon donup kaldı hiç bir işlem yapamıyorum ya da android telefonumda hareket etmiyor tarzında yaşanan sorunların temelindeki sorunlara göz atacağız. Birlikte sağlayacağımız işlem ayarları sonrasında sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Android telefonum açılırken donuyor

Eğer kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz telefonunuz açılırken donuyor ya da gezinti yaptığınız esna da kasmaya sebebiyet veriyorsa yukarı da da belirttiğimiz gibi ilk olarak arka planda çalışan uygulamaların kapatılmasını gerçekleştiriyoruz. Bu işlem ile birlikte sorun giderilmediyse bu durumda ”Güvenli mod” alanından açılımı sağlayalım.

Android telefonum açılış ekranında kalıyor, telefonum açılırken donuyor, telefonum yavaş açılıyor, telefonum kasıyor, android telefonum açılırken donuyor, android telefon açılrıken yavaş açılıyor, android telefonum açılmıyor

Cihazımızın açılma sırasında geç gelmesi ya da donup kalmasıyla alakalı yaşanan sıkıntının giderilebilmesi için ilk olarak cihaz açıkken yapılması gerekenleri maddeler halinde sizinle paylaşacağız.

  • Öncelikle telefon açık kaldığı süre dilimi içerisinde donup kaldığından dolayı kapatma tuşuna uzunca basıyoruz.
  • Bu işlem sonrasında ”Güvenli mod” adı altında bir bilgilendirme gelecektir.
  • Gelen bilgilendirme üzerine ”Tamam” demeniz halinde cihaz güvenli mod üzerinden açılmasını beklemelisiniz.
  • Bu alanda cihaz yeniden açıldığında sonradan yüklenen uygulamalar gelmeyecektir.
  • Uygulamaların gelmemesiyle alakalı olarak sorunu buradan da tespit etmiş olacaksınız.
  • En son yüklediğiniz uygulamaları aklınızda var olduğu için onları normal telefon açıldığında kaldırımını gerçekleştirelim.
  • Eğer sorun devam ediyorsa son yüklenen uygulamalarda sorun oluşturduğunu böylelikle anlamış olacaksınız.
  • Güvenli modun yeniden devre dışı bırakılabilmesi için telefonu kapatıp yeniden açmanız yeterli olacaktır.
  • Tabi cihaz açıldığında her zaman arka planda çalışan uygulamaları da işiniz bittikten sonra kapatalım.
  • Gereksiz video ve resimleri telefonda barındırmasını keselim.

Android telefonum açılış ekranında kalıyor, telefonum açılırken donuyor, telefonum yavaş açılıyor, telefonum kasıyor, android telefonum açılırken donuyor, android telefon açılrıken yavaş açılıyor, android telefonum açılmıyor

Android telefonum açılış ekranında kalıyor için bahsedilen işlemleri tek tek uygulamaya koymanız halinde sorun kalmayacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz