instagram hesabım sürekli donuyor kasıyor sebebi ne olabilir diye merak ediyorsanız artık cevabınızı buldunuz demektedir. İnstagramın neden donduğunu, ıphone ve android telefonlarda yaşanan bu sıkıntının temel nedenini 2018 yılına özel olacak şekilde sizlere sunumunu sağlayacağız.

Mobil cihazlarımızda çekmiş olduğumuz resimleri ve videoların paylaşımını gerçekleştirmiş olduğumuz sosyal medya ağı İnstagram uygulamasını artık hemen hemen tüm telefon kullanıcıları telefonlarında bulundurmaktadır. Her geçen gün getirilen yenilikleriyle birlikte kullanıcı kitlesini en üst sıralara taşıyan instagram hesabında gün geçmesin ki yeni bir güncelleme gelmeye dursun. Her gelen güncelleme ile birlikte kendisini daha da ileriye götüren ve teknoloji de bir çığır açan instagram uygulamasında bazı güncellemeler sonrasında donmalar meydana gelmektedir. Yani şöyle ki eğer uygulamaya güncelleme geldiyse ve bu yapılmadıysa harici bir güncelleme gerekir. Ya da uygulamaya yapılan güncelleme sonrasında donmalar meydana gelmektedir. Hal böyle olunca karşılaşılan bu kasma ve donma problemlerinin ortadan kaldırılabilmesi için yapılacak olan işlem ayarlarını yazımızda konu alacağız.

instagram hesabım sürekli donuyor kasıyor

instagram hesabım sürekli donuyor kasıyor , instagram donuyor, instagram kasıyor, instagram neden donuyor, instagram donuyor 2018, instagram donuyor iphone, instagram donuyor android ile ilgili kullanım gerçekleştirilen telefonlarda yapılacak olan işlem ayarlarını konu alacağız. Böylelikle karşılaşılan donma ve kasma problemlerinin temelinde yer alan sorunlar ortadan kalkacaktır.

İnstagram neden donuyor

İnstagram uygulamasının donmasına sebebiyet veren en önemli nedenlerden birisi ekstra indirmiş olduğunuz uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Yani bunu şu şekilde belirtebilirim. Öncelikle takipçi sayınızın artması ya da buna bağlı olacak şekilde sizlerin kimin takip etmediğini öğrenebilmeniz için indirilen eklentiler instagram uygulamasının donmasına sebebiyet verecektir.

Haliyle bu uygulamaların cep telefonunuzdan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. İnstagram uygulamasına gelen bir güncelleme var ise Play store ya da Apple store uygulamasına giriş sağlayarak güncellemenin yapılmasını sağlayalım. Böylelikle bu alanda yaşanan donma problemi de ortadan kalkacaktır.

instagram hesabım sürekli donuyor kasıyor , instagram donuyor, instagram kasıyor, instagram neden donuyor, instagram donuyor 2018, instagram donuyor iphone, instagram donuyor android

İnstagram kasıyor

Anroid ve iPhone telefonlarınızın arka planında çalışmakta olan video, resim, youtube açtığınız bir bağlantı, google chrome sekmesinde açtığınız işlemlerin sonlandırmasını sağlamadığınız da gerek instagram gerekse de telefonunuzda oldukça donmalar meydana gelecektir. Dolayısıyla geri planda çalışan ve kullanım gerçekleştirmediğiniz uygulamaların kapatılmasını sağlayalım.

Yapılan işlem ayarları sonrasında hala daha problem devam ediyorsa RAM’i temizlemeyi deneyin RAM temizlemesi sonrasında da problem ortadan kalkacaktır.

İnstagram donuyor

Tüm yapmış olduğumuz işlem ayarları sonrasında hala daha problem devam ediyorsa bu durumda son olarak,

  • Ayarlar>Uygulamalar>Tümü alanından instagram uygulamasını bularak burada yer almakta olan ÖN BELLEĞİ TEMİZLEYİN yazısına tıklayıp ön belleği temizleyelim.
  • İşlemi sağlamadan önce instagram kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gereklidir. Çünkü işlem sonrasında hesaba giriş işlemi için bu bilgiler sizden istenecektir.

Ayarlarımızı sağladıktan sonra telefonumuzu bir kere kapatıp açalım beraberinde hesapta yaşanan donma ve kasma problemi ortadan kalkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz