instagram gökkuşağı efekti yapamıyorum olmuyor sorun neyden kaynaklı diye düşünmenize artık gerek bulunmamaktadır. İnstagram uygulamasında gökkuşağı nasıl yapılır, gökkuşağı kalemi, filtresi ile ilgili görünmeme sebepleri detaylı olacak şekilde kaleme alacağız.

Her geçen gün getirmiş olduğu yeniliklerle göz kamaştıran ve kullanıcıların vazgeçilmezi olan instagram uygulamasında son olarak hikaye alanına gelen yeniliklerden de oldukça fazla kullanıcı yararlanmaktadır. Kısa süre öncesine kadar yapılan paylaşımlar da gökkuşağı efektinin oldukça popüler hale geldiğini gören instagram, hesaplara bu efektin kullanılması için güncellemeye gitmiş durumdadır. Gelen güncelleme ile birlikte artık yüz efektleri arasında gökkuşağı görünümlü efekti de bulabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda gelen yeni özelliğin nasıl kullanacağınızı, ayarları nereden yapacağınızı, çıkmayanların neler yapması gerektiğini kapsamlı olacak şekilde ele alacağız. Yapacağınız işlemler sonrasında sizler de artık paylaşımlarınız da gökkuşağı efektini kullanabilirsiniz.

instagram gökkuşağı efekti yapamıyorum olmuyor

instagram gökkuşağı efekti yapamıyorum olmuyor, gökkuşağı efekti yapamıyorum, gökkuşağı efekti olmuyor, instagram gökkuşağı nasıl yapılır, instagram gökkuşağı kalemi, yüzde gökkuşağı efekti, instagram gökkuşağı filtresi kullanamıyorum ne yapabilirim? Ya da sizin hesabınızda hala daha bu özelliğin gelmediğini görüyorsanız bu durumda nelerin kontrol edileceğini kapsamlı bir şekilde anlatacağız.

İnstagram gökkuşağı nasıl yapılır

Öncelikle gök kuşağı yapabilmeniz için hesabınıza giriş sağlayıp aynı zaman da da son sürümünün yüklü olması gereklidir. İşlem ayarları için daha öncesinde bir çok program kullanımı sizlere sunulmuştur. Fakat gelen güncelleme ile birlikte herhangi bir program ya da uygulama kullanmadan direkt olarak instagram uygulaması içerisinde bu özellikten yararlanmanız mümkündür.

  • İlk olarak instagram hesabınıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Beraberinde hesaba giriş sağladıktan sonra gelen ekranın sol üst tarafında bulunan profil resminizin olduğu bölüme tıklıyoruz.
  • Yapılan işlem ayarı sonrasında hikaye bölümünüz açılacaktır. Açılan karede resmi çekmeden önce sağ alt tarafta yer almakta olan gülen adam bölümüne tıklıyoruz.
  • Gelecek olan yüz ifadelerinde gök kuşağı efektini seçip bu şekilde resminizi çekerek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

İnstagram gökkuşağı efekti olmuyor

Eğer sizde bahsetmiş olduğumuz bu alanda gök kuşağı efekti yer almıyor ise bu durumda uygulama güncel değildir.

Bunun için ise ilk olarak Play store ya da Apple store alanına giriş sağlayıp uygulamayı güncellemeniz gerekecektir.

Uygulamayı güncellemesini sağladıktan sonra uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin ve deneme sağlayın. Hala daha görünmüyorsa bu durumda cep telefonunuzun ön belleğinin temizlemesini sağlayalım. Buna rağmen olmuyorsa telefonunuz destek vermeyen bir telefon olabilir.

instagram gökkuşağı efekti yapamıyorum olmuyor ile ilgili çözüm işlem adımlarını sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Eğer aklınıza takılan sorular var ise bunu yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz.

instagram gökkuşağı efekti yapamıyorum olmuyor, gökkuşağı efekti yapamıyorum, gökkuşağı efekti olmuyor, instagram gökkuşağı nasıl yapılır, instagram gökkuşağı kalemi, yüzde gökkuşağı efekti, instagram gökkuşağı filtresiinstagram gökkuşağı efekti yapamıyorum olmuyor, gökkuşağı efekti yapamıyorum, gökkuşağı efekti olmuyor, instagram gökkuşağı nasıl yapılır, instagram gökkuşağı kalemi, yüzde gökkuşağı efekti, instagram gökkuşağı filtresi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz