instagram gönderiyi hikayeye ekleme koyma ve paylaşılan bir fotoğrafı ya da videoyu hikayeye ekleme nasıl yapacağınızı konu alacağız.

Hikaye özelliğinin gelmesiyle birlikte daha kitlesini daha da fazlalaştıran instagram hesabında özellikteki yenilikler bitmemektedir. İnstagram hesabında hikayeler artık paylaşımlardan daha aktif olarak kullanılmaktadır. Durum böyle olunca her gelen güncellemenin içerisinde hikaye alanına yeni bir özellik daha eklenmektedir. Bu da kullanıcıların bu özelliği daha çok kullanmalarına ve instagram hesabında daha fazla zaman geçirmesine sebep olmaktadır. Son gelen yeniliklerden birisi de instagram hesabında çok eskiden yaptığınız bir paylaşımı aynı şekilde hikaye alanında paylaşmaktır. Bu özelliğinin gelişiyle birlikte bir çok kullanıcı kendi gönderilerini hikayelerinde paylaşarak beğeni yapar mısınız? Demektedir. Muhakkak siz de böyle bir durumla karşı karşıya kaldınız. Ve siz de denemek istediğinizden dolayı bu yazımızı okuyorsunuz. Biz de işlemi nasıl yapacağınızı kapsamlıca ele alacağız.

instagram gönderiyi hikayeye ekleme koyma

İnstagram yeni özellik, instagram eski paylaşımı hikayeye ekleme, instagram hikayeye eski paylaşımımı ekleme, instagram duruma gönderi ekleme, instagram kendi paylaşımımı hikayede paylaşmak istiyorum şeklinde yapacağınız işlem ayarları için yapılması gerekenler için haberimiz yeterli olacaktır. Yapacağınız işlem ayarı sonrasında hem eski paylaşımlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz hemde beğeni ve yorum kapasitesini üst sıralara çıkartabilirsiniz.

instagram paylaşımı hikayeye koyma

Yeni çıkan uygulamaların hızlıca yükselmesinden ötürü instagram’da bunların gerisi de kalmamaktadır. Hikaye alanına getirmiş olduğu bir yeni özellikle birlikte yine kullanıcılarının gönlünü feth etmiş gibi gözüküyor. Bundan sonraki süreç içerisinde hikaye alanında yapılan paylaşımları da ekleyebilirsiniz. Nasıl mı? İşte yapmanız gerekenler;

  • Öncelikle instagram uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında daha öncesinden çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafı ya da videonun üzerine geliyorsunuz.
  • Hemen ortada yer alan sağ tarafa dönük ok işaretini göreceksiniz. Sanki gönderiyi birine gönderecekmişsiniz gibi.
  • Ona tıklayarak işlemlere devam ediyoruz.
  • Devamında karşınıza gelecek olan seçenekler içerisinde ”Gönderiyi hikayeme ekle” yazısını göreceksiniz.
  • Bu yazıya tıkladığınızda doğrudan hikaye alanına yönlendirileceksiniz.
  • Gönderi üzerine eklemek istediğiniz notlar var ise ekleyebilirsiniz.
  • Yapacağınız işlemler sonrasında hikayede gönderiyi paylaşabilirsiniz.
  • Bunu yaptıktan sonra hikayeye giren kişiler sizin gönderiye tıkladığında doğrudan gönderiye yönlendirilecektir.

instagram gönderiyi hikayeye ekleme koyma işlemi için yeni gelen özellikten böylelikle yararlanabilirsiniz. Adımlarda sorunlarla karşılaşır iseniz yorum alanında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz