instagram Engellediğim Kişi Gözükmüyor Bulamıyorum diyen bir kullanıcı iseniz ve engellediğiniz kişiyi tekrar görebilmeniz için yapılacak ayarları paylaşacağız. İnstagram’da engellediğinin kişinin profilini göremiyorsanız bunun için yapacağınız işlem adımları yazımızda kapsamlı olarak ele alacağız.

Tüm sosyal medya hesaplarında olduğu üzere instagram uygulamasında da kişi engelleme ve engel listesi yer almaktadır. Ancak genel anlamda instagram hesabında sizi rahatsız eden bir kişinin engellemeniz durumunda o kişi artık arama çubuğunda arama sağladığınızda bulamazsınız. Keza aynı şekilde karşı tarafta sizi aradığınızda bulamayacaktır. Dolayısıyla engellenen kullanıcının tekrardan profilini nasıl görebileceğinizi ya da o kişiye tekrarı durumda nasıl ulaşacağınızı yazımızda ele alarak sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. İnstagram hesabında yer almakta olan engellenen kullanıcılar liste alanına nereden gireceğinizi tüm bu detayların görselleriyle birlikte kapsamlı anlatımımızı sizlere sağlayacağız.

instagram Engellediğim Kişi Gözükmüyor Bulamıyorum

instagram engelleğim kişiyi bulamıyorum, engellediğim kişiyi bulamıyorum, engellediğim kişi gözükmüyor, instagram engellediğim kişinin profili gözükmüyor, instagram engel listesini bulamıyorum, engellediğim kişiyi göremiyorum, instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı diyor, instagram engellediğim kişinin hiç birşeyini göremiyorum probleminin altında yatan sebep o kişinin tarafınızca istenmemesinden kaynaklıdır. Ayarlar ve adımlar için engel listesini bulmalısınız.

İnstagram Engellediğim Kişiyi Bulamıyorum

Erkek ya da kız arkadaşınızdan ayrıldınız ve bu ayrılıktan sonra artık hiç bir şekilde o kişinin bir şeyini görmek istemiyorsunuz, ya da instagram hesabında gezinti sağlıyorsunuz ve bu gezinti sırasında sürekli size mesaj gönderen ya da takip isteği gönderen kişi bulunmaktadır.

 • Bizleri rahatsız eden bu kişilerin engellemesini sağladıktan sonra tekrar bulma gibi bir çaba girişimine gireceğimizi düşünmüyorum.
 • Ancak sevgilinizi ya da yakın arkadaşınızı küstükten sonra engelleme sağladıysanız eminim barıştıktan sonra o engeli kaldırmayı düşünüyorsunuzdur.
 • Lakin bir çok kullanıcı engellediği kişiyi instagram arama motorunda ya da hiç bir alanda göremediği için nasıl bir yol izleyeceğini bilmemektedir.
 • İlk olarak engellenen kullanıcılar alanına girip bu alandan kontrol etmeniz gerekecektir.

İnstagram Engellediğim Kişinin Profili Gözükmüyor

Uygulama içerisinde engellediğiniz bir kişinin artık profili size gözükmez bu durumda yapmanız gereken tek işlem instagram hesabında engellenen kullanıcılar listesi alanına girmek olacaktır. Buraya nasıl girileceğini ise aşağıda sizlere anlatacağız.

 • İlk olarak instagram hesabınıza giriş sağlıyorsunuz.
 • Sonrasında profilinize geliyorsunuz.
 • Bu alandan ”Ayarlar” alanına tıklıyoruz.
 • Açılacak olan ekran içerisinde Engellenen Kullanıcılar adı altında bir sekme yer alacaktır.
 • Alana girdikten sonra işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Engellediğiniz kişilerin tamamını burada bulabilirsiniz. Buradaki kişiler ister kaldırabilir isterseniz de bekleyebilirsiniz. Ancak kaldırmanız durumunda profilini artık arama satırına yazdığınızda bulabilirsiniz.

 

instagram Engellediğim Kişi Gözükmüyor Bulamıyorum sorunu için çözüm bu yöndedir. Uygulama içerisinde karşılaştığınız farklı problemleri yorum alanında belirtebilirsiniz.

30 YORUMLAR

 1. Merhaba instagramda birini engellemiştim daha sonra instagram kullanıcı adımı değiştirmiştim. Şimdi bu engeli nasıl kaldırabilirim? Engellenen kullanıcılar listesinde adı görünmüyor.

  • Merhaba,

   İnstagram’da kullanıcı adı değişikliği sonrasında engel listesi değişmez. Ama diyelim ki değişti eski kullanıcı adını kullanabiliyor musunuz? O şekilde deneme sağlamanız da fayda bulunmaktadır. Onun dışında engellenen kişi hesabı dondurmuş ya da kapatmış olabilir. Engel listesinde hiç kimse gözükmüyor mu?

 2. Merhaba instagram da birisini engelleyip silmiştim fakat puan engellenen kullanıcılar a girdiğimde orada adı Yok bu sorunu nasıl çözebilirim arama çubuğunda da çıkmıyor bir arkadaşımdan bana kişiyi paylaştığımda kullanıcı bulunamıyor diyor bende

 3. merhaba, engellediğim kişinin engelini kaldırmak istiyorum. engellenenler listesinde var ama üzerine tıkladıgımda boş sayfa açılıyor yani kişiyi göremiyorum. aynı anda birbirimizi angelleyemeyecegimize göre neden göremiyorum.

 4. instagramda engellediğim kişi engellenen kullanıcılar listesinde görünüyor ama üzerine dokunduğumda bembeyaz bir sayfa açılıyor profili görünmüyor profiline erişemiyorum engeli kaldırmak için kullanıcı adı hala aynı değişmemiş ve profili aktif başka bir hesaptan baktım

 5. Merhaba, ayarlardaki engellenenler kısmında engellediğim hesabın üstüne tıklayınca hesaba girmiyor ve arama çubuğunda da çıkmıyor ne yapmalıyım ?

 6. Mwrhaba bende engellemistim bi arkadasimi fakat engeli kaldiricam ama engellenen kullanicilar kisminda adi var profiline girince sayfasina giremiyorum beyaz bi ekran cikiyor aynisi o kisidede oluyormus oda benim engellimi kaldiramiyorum ondada beyaz sayfa varmis..? lutfen coum bulun tekrar hesap acmak zorunda kalmayim.

 7. Instagramdan biri beni engelledi kullanıcı bulunamadı dedi normal olarak sonra ben de onu baya gün geçti sonra bende onu engelledim engellenen hesaplarda o kişinin kullanıcı adının üstüne tıkladığımda tıklanmıyor sayfası gelmiyor neden ben onu engellemeyince tıkladığımda adına çıkıyordu sayfası hatta kullanıcı bulunamadı da diyordu ama bende engelledikten sonra üstüne tıklanmıyor sayfası çıkmıyor neden

 8. Merhaba engellediğim kişinin engelini kaldırdığımda en son engelini kaldırdığım kişinin nasıl bulabilirim bu mümkün mü ismini unuttum?

 9. İnstagramda bi süre kısıtlayıp . Sonradan kısıtlamasını kaldırdğm kişinin hareket durumu açık olmasına rağmen . Aktif olup olmadığını neden göremiyormm. Yazıyosa ancak warlığından haberim war oda silik

 10. Merhaba, birkaç yıl önce engellediğim kişileri engellenenler listemde göremiyorum. Halbuki hesapları hala açık ve onlar da engellemedi beni

 11. Merhaba birini engelledim ve engellenenler listesinde gözükmüyor sonra da bi anda engeli kalkmış bir şekilde arama motoruna düşüyor tekrar engelledim ama engellenenlere düşmüyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz