Paylaş

instagram Engeli Kaldıramıyorum Geri Alamıyorum ne yapmalıyım diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. İnstagram hesabında başka biri tarafından engel yediyseniz ve bu engelin tekrar kaldırılmasını istiyorsanız bu durumda izleyeceğiniz yöntemi detaylı olarak paylaşacağız.

Günlük yaşantıda sizlerin yanınıza yaklaşamayan ya da açılamayan kişilerin isim ya da soy adını öğrendikten sonra kişiyi rahatsız etmeye başlanmaktadır. Zaman içerisinde daha aktif olarak kullanılan uygulamalardan birisi haline gelen instagram uygulamasında da bu durumla karşılaşmakta olan bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Sevgililerin birbirleriyle ayrılmasından ya da gizli kişilerin sürekli rahatsızlığından ötürü engelleme yöntemi instagram uygulamasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak örnek veriyorum yakın bir arkadaşınızla küstünüz ya da sevgiliniz ile küsüp sonrasında yeniden barıştınız bu durumda yaptığınız engeli kaldırmak istiyorsanız. Ancak ayarları gerçekleştirdiğinizde engeli geri alamıyorsunuz ya da kaldıramıyorsunuz durumun temelinde yatan nedenin neyle alakalı olduğunu konu alacağız.

instagram Engeli Kaldıramıyorum Geri Alamıyorum

instagram engeli geri alamıyorum, instagram engeli kaldıramıyorum, instagram engel yedim, engeli kaldıramıyorum, engeli geri alamıyorum, instagram engel yiyorum tarzındaki tüm yaşanan sorunların çözüm bulabilmesi için izleyeceğini yöntem adımlarının paylaşımını makalemizde yayınlıyor olacağız. Böylelikle hem karşılıklı engel kaldırma adımlarını sağlayabilir hemde sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

İnstagram Engeli Geri Alamıyorum

Öncelikle instagram uygulamasında engel nasıl yapılır bunu ele alacağız. İlk olarak eğer bir kişi sizi rahatsız edici şekilde hareketlerde bulunuyorsa bu durumda ilk yapmanız gereken işlem o hesabın profiline erişmek olacaktır.

 • Profile geldikten sonra engellemek istediğimiz kullanıcının sağ üst alanında yer almakta olan (…) bölüme tıklıyoruz.
 • Sonrasında gelecek olan seçenekler içerisinde ”Engelle” adı altında bir ekran olacaktır.
 • Ona tıkladığınız taktirde bu kişiyi artık instagram arama sayfalarında görmeniz mümkün değildir.
 • Şayet o da sizi engellediyse bu durumda karşılıklı olarak birbirinizi göremeyeceksiniz.

İnstagram Engeli Kaldıramıyorum

İnstagram hesabında engellemesini sağladığınız kişinin engelini ona daha öncesinde mesaj göndermesi sağladıysanız oradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da hesabın ayarlar bölümü alanında ”Engellenen kullanıcılar” adı altında bir yer almaktadır.

 • Öncelikle engellenen kullanıcının profiline tekrar gelip (…) bölümden engeli kaldırabilirsiniz.
 • Ya da isterseni instagram profilinizin ana ekranına gelirsiniz.
 • Bu alandan ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştirirsiniz.
 • Sonrasında gelecek olan ekrandaki seçenekler içerisinden ”Engellenen Kullanıcılar” adı altında bir sayfa göreceksiniz.
 • Bu alana tıklayıp engellenen kullanıcıları görebilirsiniz.

İnstagram Engel Yiyorum;

Arkadaşlar öncelikle bu engeli eğer kişi sizi engelledikten sonra haricinde bir de instagram’a şikayet ettiyse bu engeli sürekli yiyebilirsiniz. Yani şöyle düşünüz eşinizi, dostunuzu sürekli rahatsız eden kişilerden uzak durabilmek için bu engeli uygulama kendi içerisinde sizlere verecektir.

Haliyle konuşmalarınıza ve verdiğiniz rahatsızlığa dikkat etmeniz gereklidir. Umarım makalemizi faydalı bulmuşsunuzdur.

instagram Engeli Kaldıramıyorum Geri Alamıyorum, instagram engeli geri alamıyorum, instagram engeli kaldıramıyorum, instagram engel yedim, engeli kaldıramıyorum, engeli geri alamıyorum, instagram engel yiyorum

instagram Engeli Kaldıramıyorum Geri Alamıyorum, instagram engeli geri alamıyorum, instagram engeli kaldıramıyorum, instagram engel yedim, engeli kaldıramıyorum, engeli geri alamıyorum, instagram engel yiyorum

instagram Engeli Kaldıramıyorum Geri Alamıyorum, instagram engeli geri alamıyorum, instagram engeli kaldıramıyorum, instagram engel yedim, engeli kaldıramıyorum, engeli geri alamıyorum, instagram engel yiyorum

10 YORUMLAR

 1. Merhaba ben de Sıdıka hanımın sorununu yaşıyorum. Engellediğim kişinin, engelliler listesinde sayfasına giriyorum gözükmüyor sayfa. O beni engellememiş. Hesabı da açık ekleyemiyoruz birbirimizi. Lütfen yardım edin

  • Merhaba Damla hanım,

   Bu durum ile alakalı olarak onun sayfasına erişimi yapabilmeniz için o kişinin arama çubuğunda kendisini gizlemiş olma durumu bulunmaktadır. Bunların hiçbirini yaşamıyorsanız bu durumda instagram profilinzie giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan … bölüme tıklayıp oradan da sorun bildir ikonuna tıklayarak insagrama sorunumuzu bildirmemiz gereklidir.

 2. Sııdaka hanımın durumuyla aynı seyı yaşıyorum o benı engellemişti sonrasında ben de onu engelledm sımdı engelleri acmaya çalışıyoruz ama açılmıyor engellenenleer lıstesınde kullanıcı adının ustune tıklayınca beyaz ekran oluyor hıc bı sekılde kalkmıyor ne yapmamız gerek ?

  • Merhaba

   Karşılıklı instagram engeli kaldırmak için engel listesinde bir birinizi bulamıyorsanız bu durumda bir fotoğraf paylaşırken @ arkadaşınızı bu şekilde etiketleyin ismi gelecektir. Gelen ismin üzerine tıklayıp onu orada bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here