Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Premia 4G M391 format atma ve sıfırlama ayarlarına yönelik işlemlerin nereden sağlanacağını konu aldık.

Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bazı telefonların ise birden fazla sıfırlama ayarı mevcuttur. Kullanmakta olduğunuz cihazın da iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Huawei Premia 4G M391 format atma ve sıfırlama işlemlerinin neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

  • Ancak telefonunuzun sıfırlamadan önce almanız gereken önlemler bulunmaktadır.
  • Bu önlemlerin neler olduğunu da sizlere bildirerek sıfırlamanın faydalarını da ayrı ayrı ele alacağız.
  • Cihazınızın sıfırlanmasıyla birlikte ürününüzde yaşanan teknik sorun varsa bunu giderebilirken aynı zamanda bilmeden bulaşan bir virüs varsa onu da bitirmiş olacaksınız.
  • Konuyu daha fazla uzatmadan ayarları hangi alandan sağlayacağınıza beraber bakacağız.

Huawei Premia 4G M391 format atma ve sıfırlama

Huawei Premia 4G M391 format atma ve sıfırlama

Huawei Premia 4G M391 format atma ayarlarını işleme koymadan önce içerisindeki verilerin yedeklemesini sağlamanız gerekiyor. Yedekleri almadan sıfırlamaya girmeniz demek onlara bir daha asla ulaşamayacağınız anlamına gelmektedir. Yine aynı şekilde rehberinizi, gmail senkronizasyonunu ve uygulamalarınızın şifre bilgilerini de ele almanız gereklidir.

Sadece bunlarla iş bitmemektedir. Telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Şarj yüzdesi bu şekilde olmaz ise sıfırlama esnasında cihazın ana kartına hasar verebilirsiniz. Bilgileri dikkate almanız durumunda artık sıfırlamanıza başlayabilirsiniz.

Ayarlarınız için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunun. Devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte cihazın sıfırlama ayarlarını bitirmiş olacaksınız. İlk sıfırlama yöntemini bu şekilde ele alırken ikinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Huawei Premia 4G M391 sıfırlama

Huawei Premia 4G M391 sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Tüm belirtilen ayarları verdiğimiz şekilde işleme koymanızla birlikte sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Telefon hakkında sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikStartup Company sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikAndroid FPS arttırma ve yükseltme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz