Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend Mate 7 format atma ve sıfırlama adımları için izleyeceğiniz yolların neler olduğuna değineceğiz.

Telefonumuza indirip kurduğumuz uygulamalar ya da gezinti yapmış olduğumuz web sitelerinden dolayı çeşitli problemler meydana gelebilmektedir. Yavaşlık, donma ve kasma problemleri bunların başında gelmektedir. Ya da cihazınızda istemediğiniz teknik sorunlar yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda telefonun sıfırlamasına gidilmesi gerekiyor. Huawei Ascend Mate 7 format atma ve sıfırlama ayarlarınız için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

  • Hemen sıfırlamaya geçmeden önce bu işlemin telefonunuza getireceği yararlardan ve zarardan bahsedeceğiz.
  • Telefonunuzun sıfırlama ayarları sonrasında gereksiz olan tüm dosyalarınızdan kurtulmuş olacaksınız.
  • Donanımsal bir problem yaşamıyor sadece teknik bir sorunla karşılaşıyorsanız aynı şekilde o sorundan da kurtulmuş olacaksınız.
  • Kullandığınız telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı iki yöntem için de izlenecek çözüm yollarını ele alacağız.

Huawei Ascend Mate 7 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Mate 7 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Mate 7 format atma işlemlerinizin ele alınabilmesi için öncelikle telefonunuzun içerisindeki yedeklerinizi, gmail senkronizasyonunu ve uygulamalarınızın giriş şifrelerini bir yere not alıp yedekleme ayarlarına başlayın. Telefon rehberinizi de aynı şekilde yedeklemenizde fayda bulunuyor.

Yedeklerinizi almadan sıfırlamaya başlamanız halinde belirtilen tüm bu bilgilere ulaşımınızı kaybedebilirsiniz. Telefonunuzun şarj oranının ise %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bilgilerin hepsini yerine getirdiyseniz eğer artık sıfırlama işlemlerine başlayabilirsiniz.

Cihazınızın ilk formatlama işlemi için öncelikli olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne erişim yapıyoruz. Karşınıza gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte bir sonraki ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diye bir seçenek belirecektir. Buraya dokunmanızla beraber telefonunuzun sıfırlama adımlarını kaleme almış olacaktır. Formatlama işleminin ilk yöntemini bu şekilde bitirmiş oldunuz. İkinci yöntem için ise gerekli olan verileri aşağıda sizinle paylaşacağız.

Huawei Ascend Mate 7 sıfırlama

Huawei Ascend Mate 7 sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

İkinci yöntem için de izleyeceğiniz adımlar belirtilen şekildedir. Ayarlarınız sonucunda artık sorunsuz şekilde işlem sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikXenonauts 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikAndroid yazı tipi ayarlama ve değiştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz