Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei mate 10 pro format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden yapılacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Huawei marka telefonlarınızın modellerini siz kendinize göre karar vererek almaktasınız. Telefonu aldıktan sonra diğer bütün telefonlar da olduğu gibi almış olduğunuz telefonda da teknik hatalarla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan bu hatanın üstesinden gelebilmektedir. Huawei mate 10 pro format atma ve sıfırlama ayarları için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Telefonunuzun sıfırlama işlemlerini doğru uygulamanız halinde şayet donanımsal kaynaklı bir arıza yaşamıyorsanız eğer o problemin direk giderileceğini de bilmeniz gerekiyor. Sıfırlamayı düşünmüş olduğunu bu telefonun iki farklı format atma metodu bulunmaktadır. Bunların her ikisini de sizinle paylaşacağız.

Huawei mate 10 pro format atma ve sıfırlama

Huawei mate 10 pro format atma ve sıfırlama

Huawei mate 10 pro format atma ayarlarını işleme koyabilmeniz için önce yedekleri almanız gereklidir. Bu yedeklerinizin alınması sonrasında şarj oranınızın da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Şayet şarjınız belirtilen seviyelerde olmaz ise format atma ayarlarınız esnasında hata ile karşılaşabilirsiniz.

Alacağınız bu hata ise telefonunuzun tekrardan açılmamasına neden olabilir. Her şeye dikkat etmeniz gerektiğini sizinle paylaşmakta yarar bulunmaktadır. Ben tüm yedekleri aldım ve şarj oranın da belirtilen düzeyde diyorsanız eğer artık sıfırlama ayarlarına başlayabiliriz.

Telefonunuzun ‘’Menü’’ ekranında yer almakta olan ‘’Ayarlar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine dokunun. Karşınıza gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz durumunda son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ derseniz işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Yapılan bu işlem telefonunuzun sıfırlama ayarları için uygulayacağınız ilk ayardır. İkinci adımını ise aşağıdaki şekilde sağlayabilirsiniz.

Huawei mate 10 pro sıfırlama

Huawei mate 10 pro sıfırlama ayarlarınız için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

İki farklı yöntem ile sıfırlama adımlarınızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu aşamaya kadar merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz farklı yerler olur ise bize bunu yorum alanından belirtmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here