Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor 6C Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınızı detaylı şekilde sizlere vereceğiz.

Mevcutta kullanım gerçekleştirmiş olduğumuz telefonlarda meydana gelen hatalar ve arızalar ister istemez sizlerin canını sıkmaktadır. Telefonunuzda oluşan teknik sıkıntılarınızın çözümü gidermeniz mümkündür. Hiç giderilmediği taktirde ise sıfırlama yoluna giderek bu işlemleri sağlayabilirsiniz. Huawei Honor 6C Pro format atma ve sıfırlama adımları için yapmanız gerekenleri bilmiyor iseniz doğru yerdesiniz.

Telefonunuzda meydana gelen teknik sorunları sıfırlama yöntemi ile giderebilirken bazen bu sorunlar sıfırlama sonrasında da giderilmeyebiliyor o yüzden yapılacak olan işlem aşamalarını doğru bir şekilde kaleme almalısınız. Biz de size bu konudaki işlemlerinizi sağlıklı yapabilmeniz için gerekenleri bildireceğiz.

Huawei Honor 6C Pro format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6C Pro format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6C Pro format atma işlemleriniz için öncelikle telefonunuzun içerisindeki yedekleri almanız gereklidir. Yedeklerinizi aldığınızda ise şarj oranını kontrol edip %70 ve üzerindeyken sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Bu işlemi her sorun yaşadığınızda devreye almamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sürekli yapılan sıfırlama cihazın ana kartına da ister istemez hasar verecektir. Onun dışında yedeklerin alınmadan sıfırlamaya gidilmesi de yine sizin üzülmenize neden olacaktır. Her şey tamam ise artık sıfırlamaya başlayalım.

Öncelikle telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim sağlayın. Ve ardından gelen ekranda ‘Yedekle ve sıfırla’ diyerek işlemlerinize devam ediyorsunuz. Ayarlarınız sonucunda açılan sayfa da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte son adımda da ‘’Telefonu sıfırla’’ dokunun. Yapacağınız bu ayar sonrasında sıfırlama işlemi başlarken telefonunuzun sıfırlama işleminin ilk aşamasını bitirmiş olacaksınız. Bu yöntem basit bir yöntemdir. İkinci yöntem için aşağıdaki işlemleri kaleme alabilirsiniz.

Huawei Honor 6C Pro sıfırlama

Huawei Honor 6C Pro sıfırlama ayarı için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Telefonunuzun sıfırlama adımlarını bahse konu olan bu işlemler neticesinde sağlayabilirsiniz. Belirttiğimiz adımlar dışında yaşamış olduğunuz farklı hatalar var ise bunu bize yorum alanından dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here