Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Fusion U8652 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınız konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Bilgisayar ve telefonlarımıza yüklemiş olduğumuz oyun ve uygulamalardan ötürü cihazlarımızda yavaşlık ya da sebebi bilinmeyen teknik problemler yaşanabilmektedir. Yaşanan bu sorunların kökten çözümü için ya da en son ihtimal ile cihazın sıfırlamasına gidilmektedir. Huawei Fusion U8652 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

Aslında ürününüzün iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Her iki yöntem hakkında da sizleri bilgilendirerek sıfırlamanızı sorunsuz şekilde sağlamanızı sağlayacağız. Elbette onun öncesinde alacağınız önlemler ne ise bunlar hakkında da sizleri bilgilendireceğiz. Konuyu daha fazla uzatmadan adımlar ve aşamalar konusunda bilgileri aktaracağız.

Huawei Fusion U8652 format atma ve sıfırlama

Huawei Fusion U8652 format atma ve sıfırlama

Huawei Fusion U8652 format atma ayarlarını devreye koyabilmeniz için vereceğimiz bilgiler öncesinde alacağınız önlemleri de ele aldık. İlk olarak telefon yedeğini alırken haricinde de cihaz içerisindeki gmail senkronizasyonunu, rehber yedeğinizi ve uygulama şifre bilgilerini işleme koymanızla beraber işlem aşamalarına başlayabilirsiniz.

Verilen bilgilerin haricinde telefonunuzun şarj oranı da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Şayet veriler bu oranın altında olur ise cihazın sıfırlama ayarları esnasında hatalarla karşılaşmanız muhtemeldir. Tüm bilgileri dikkat aldım diyorsanız eğer artık sıfırlama yapmanızın sakıncası kalmamış durumdadır.

Formatlamanın devreye alınabilmesi için ilk olarak telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına gelin. Açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ bölmesine giriş yaptıktan sonra gelen sayfada ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Cihazın sıfırlama ayarlarını bitirmenizle beraber sorun giderilmiş ve çözüm sağlanmış olacaktır. Formatlama işlemleri için uygulayacağınız ilk yöntem bu şekildedir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye alabilirsiniz.

Huawei Fusion U8652 sıfırlama

Huawei Fusion U8652 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen bu ayarları işleme aldığınızda ise artık telefonunuz sıfırlanmış ve cihazınızda yaşamış olduğunuz sorun ise giderilmiş olacaktır. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz