Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda EBA puan arttırma ve yükseltme taktikleri konusunda hangi adımları takip edeceğinize dair detayları bildireceğiz.

2021 yılına girmiş olmamıza rağmen henüz daha COVİD-19 virüsüyle ilgili kısıtlamalar durmamış durumdadır. Virüse aşı bulunamadığından ötürü eğitimlerde uzaktan verilmeye devam etmektedir. İlk okul, Orta öğretim ve lise öğrencilerinin derslerini yürüttüğü EBA uygulaması da bu anlamda kullanılmaya devam edilmektedir. EBA puan arttırma ve yükseltme taktikleri konusunda sizleri bilgilendirmek adına gerekli araştırmaları sağlamış bulunmaktayız.

EBA üzerinde öğrenciler aynı zamanda oyunlar oynayabilmekte, araştırma sağlayabilmekte ve eğitim amaçlı videolar izleyebilmektedir. Tabi bunun yanı sıra yapmış oldukları araştırmalar sayesinde de puanlar kazanarak rozetler alabilmektedir. İlgili puanlarınızın yüksek olmasını istiyorsanız bu konuda size birkaç taktik vereceğiz.

EBA puan arttırma ve yükseltme taktikleri

EBA puan arttırma ve yükseltme taktikleri

EBA puan arttırma noktasında izleyeceğiniz yollar hakkında kısaca bir ön bilgilendirme vereceğiz. Normal şartlarda EBA uygulamasına günlük olarak giriş yapmanız durumunda her zaman olmasa da 2 Puan kazanacağınızın bilgisini vermekte fayda bulunmaktadır. Günlük 3 puan kazanmak istiyorsanız eğer EBA uygulamasının ‘’Sayfam’’ alanında yer alan alandan ileti oylama, tartışma haricinde etkinlik başlatmanız durumdun da 3 Puanı hanenize yazdırabilirsiniz.

Yani bu da normal şartlarda sizin günlük 12 puan ekstradan kazanacağınız anlamına gelmektedir. EBA uygulamasında yer alan ‘’Sınavlar’’ bölmesinden ise testler ve çalışmaları grup ya da paylaş diyerek işlem yapmanız hanenize 2 puan kazandıracaktır.

Gönderilen her raporun incelemesini sağlamanız durumunda her rapor için yine hanenize 3 puan yazdırmış olacaksınız. Haricinde genel raporların analizi sağlamanız halinde ise 5 puan kazanabiliyorsunuz. Soru sınav eklemeniz durumunda ise 2 puan EBA alanınıza yansıtılacaktır. Bunu şöyle düşünebilirsiniz. Siz her 10 soru hazırlamış olduğunuzda hanenize 20 puanın yazılacağını bildirebiliriz. Nitekim soruları gruplara göndermenizle birlikte de puanınızı 2 ye katlayacaksınız.

EBA puan yükseltme taktikleri

EBA puan yükseltme taktikleri konusunda devam ederken yukarıdaki bilgilerin haricinde her mesleki eğitim yorumlarınız için ekstra 2 puan kazanabileceksiniz. Puanlama sistemlerini bu doğrultuda yükseltmeniz mümkündür. Soru oluşturmanız durumunda 5 Puanı hanenize yazdırabiliyorsunuz.

Yapılan bir çalışmanın gönderilmesi durumunda 4 puan kazanabiliyorsunuz. EBA hakkında puan kazanma hakkında aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz farklı bir konu olur ise bize bunu yorum kısmından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz