Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend P6 format atma ve sıfırlama ayarlarını işleme koyabilmeniz için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Akıllı telefonlarımızda oluşan teknik sorunların çözümünü sağlayabilmek için araştırma içerisine girmeniz yeterlidir. Donanımsal kaynaklı bir problem yok ise teknik sorunların çözümünü bir şekilde sağlayabiliyorsunuz. En son ihtimal ise cihazın sıfırlamasını yapmak yeterlidir. Huawei Ascend P6 format atma ve sıfırlama işlemini nereden yapılacağına değindik.

Telefon sıfırlamalarında cihaz fabrika ayarlarına geri gittiğinden ötürü içerisindeki veriler giderken yaşanan teknik sorunda giderilmektedir. Çünkü cihaz sizin ilk aldığınız döneme geri gitmektedir. Üründe herhangi bir sorun yaşamadan sıfırlamanın sağlanmasını istiyorsanız işlemleri belirttiğimiz şekilde devreye koymanızı istiyoruz.

Huawei Ascend P6 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend P6 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend P6 format atma işlemlerini genelde hiçbir yedekleme almadan gidilmektedir. Bu da kullanıcıların içerisindeki verilerini kaybetmesine neden olmaktadır. Artık akıllı telefonlar, sıfırlama gerçekleştirmesi yapmadan önce ilk aşamada ‘’Yedekle ve sıfırla’’’ seçeneğini sizlere belirtmektedir. Nedeni ise siz yedeklemeyi unuttuysanız eğer yedeklerinizi alabilin diye.

Yedeklerinizi almanızla beraber uygulama şifrelerini de bir kenara not almanız gerekiyor. Ve haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gerekiyor. Şarj oranının bu seviyelerde olması halinde artık telefonunuzun sıfırlama aşamalarına başlayabiliriz.

Öncelikli olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine gelerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına giriş gerçekleştirip gelen ekrandan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra son ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Sağlayacağınız ayarla neticesinde cihazın formatlama ayalarını bitirmiş olacaksınız. Gerçekleştirilen bu işlem telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemidir. İkinci yöntem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei Ascend P6 sıfırlama

Huawei Ascend P6 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Gerçekleştirilen ayarlar neticesinde sıfırlama ayarlarını bitirmiş ve telefonunuzun fabrika ayarlarına göndermiş olacaksınız. Telefonunuzla alakalı sormak istediğiniz bir yer olur ise bize yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz