Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend P2 format atma ve sıfırlama adımlarına yönelik işlemlerin hangi alandan devreye koyulacağını paylaşacağız.

Telefonunuzu ilk aldığınızda hızlı ve seri bir şekilde tüm hareketlerinize yanıt verirken ilerleyen dönemlerde indirdiğiniz uygulamalardan ötürü yavaşlıklar oluşabilmektedir. Yavaşlamalar ya da teknik manada yaşanan sorunların önüne sıfırlama sağlayarak geçebilirsiniz. Huawei Ascend P2 format atma ve sıfırlama adımları konusunda sizlere yardımcı olabilmemiz için hangi adımları gözden geçirmeniz gerektiğine değineceğiz.

Donanımsal sorunlara yapabileceğiniz herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. Ne yaparsanız yapın sorunu gideremeyeceğiniz için öyle durumlarda cihazın garantisi devam ediyorsa eğer servise göndermenizde yarar bulunuyor. Garantisi yok ise de tanıdığınız bir telefoncu var ise onunla iletişime geçerek gerekli olan bilgilendirmeleri verip işlemleri sağlatabilirsiniz. Asıl konumuza dönecek olursakt da telefonunuzun sıfırlamasına yönelik var olan iki yöntemi de sizin için ele alacağız.

Huawei Ascend P2 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend P2 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend P2 format atma adımlarını işleme koymadan önce yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Yedekleri almadan gireceğiniz sıfırlama ister istemez sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bu sorumluluk tamamen size ait olacağından ötürü biz öncesinde bilgilendirmeleri sizinle paylaşmaktayız.

Yedeklerinizi aldığınızda rehberinde gitmesini istemiyorsanız ‘’Mcbakcup’’ uygulamasını Play store alanından indirerek rehberin tamamını yedekleyebilirsiniz. Sadece bu bilgilerle sıfırlamaya girmemeniz gereklidir. Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Tüm bilgileri göz önünde bulundurduğunuzu düşünüyorsanız artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine girip gelen sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz lazım. Yapacağınız adımların en sonuna geldiğinizde de ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Cihazın format ayarları için gerçekleştirdiğini bu işlemler ilk yöntemidir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri takip edebilirsiniz.

Huawei Ascend P2 sıfırlama

Huawei Ascend P2 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Bahsedilen ayarları eksiksiz yerine getirmeniz durumunda cihazınızın sıfırlama aşamalarını bitirmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz