Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp koşulları ve gizlilik ilkesini güncelliyor uyarısı kabul etmeli mi? Yoksa etmemeli miyim? Sorularının yanıtını paylaşacağız.

Ülkemizde ve dünya genelinde en çok kullanımı gerçekleştirilen uygulamalardan birisi olan Whatsapp mesajlaşma uygulaması sürekli kendini güncelleyen bir uygulamadır. Ancak yeni gelen bir güncelleme sonrasında akıllarda sorun işareti oluşturdu. Whatsapp koşulları ve gizlilik ilkesini güncelliyor uyarısı ile birlikte ne yapılması gerekildiği tüm kullanıcılar tarafından merak edilmektedir.

Whatsapp getirdiğini güncelleme ile beraber bildirimde ise ‘’ Bu tarihten sonra, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için bu güncellemeleri kabul etmeniz gerekecektir. Hesabınızı silmeyi tercih ediyor ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız Yardım Merkezi’ni de ziyaret edebilirsiniz.’’ Yer almaktadır. Yani 8 Şubat’a kadar gelen bildirimi kabul etmediğiniz taktirde Whatsapp’ı kullanamayacağınız dile getirilmektedir.

Whatsapp koşulları ve gizlilik ilkesini güncelliyor uyarısı

Whatsapp koşulları ve gizlilik ilkesini güncelliyor uyarısı

Whatsapp koşulları nedir? ve bundan sonra bizi neler bekliyor diye de aklınızdan bir çok soru işaretleri geçiyor olabilir. Aslında kafa bulandıran nokta şu ki, Whatsapp uygulamasının zorunlu tuttuğu bu güncelleme Avrupa Birliği ülkelerini etkilememesi ülkemizde de gündem olmuş durumdadır.

Whatsapp’ı siliyoruz adı altında başlatılan tweet paylaşımı 2 gündür Türkiye gündemindeki yerini korumaktadır. Bildiğiniz üzere Whatsapp’a yakın olarak bilinen BiP messenger uygulaması ise bu dönemde bir anda popüler uygulama haline gelmiş durumdadır. Turkcell firmasının geliştirmiş olduğu uygulama herkes tarafından indirilmeye başlandı bile.

Whatsapp uygulamasının sizden toplayacağı bilgiler; Hesap Bilgileri Mesajlar Bağlantılar Durum Bilgisi İşlem ve Ödeme Verileri Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler Kullanım ve Kayıt Bilgileri Cihaz ve Bağlantı Bilgileri Konum Bilgileri Çerezler Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.) Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.) WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.) Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcılarıdır. Yani tüm bu veriler Whatsapp tarafından alınacaktır.

Whatsapp gizlilik ilkesini güncelliyor uyarısı

Whatsapp gizlilik ilkesini güncelliyor uyarısı kabul etmenizle birlikte verilerinin paylaşılacağı alanlar ise yan hizmetler, emniyet, güvenlik, kurumsal şirketler ve aynı zamanda ise Facebook şirketleridir. Bu kadar tepki gelme nedeni ise sadece belli ülkelere politikanın uygulamasıyla alakalıdır.

Böyle bir durumda verilerinizin paylaşılmasını istemiyorsanız farklı uygulamalar arayışına girebilirsiniz. Whatsapp’ın getirdiği bu güncelleme sonrasında geri adım atar mı? Nasıl bir açıklama gelir bunu ilerleyen dönemlerde bekleyip göreceğiz. Farklı bir açıklama gelir ise biz de sizinle bu bilgileri paylaşıyor olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz