Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend Mate format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza dair tüm detayları paylaşacağız.

Mevcutta kullanıyor olduğumuz cihazlara indirdiğimiz uygulamalar ya da yapmış olduğumuz gezintilerden ötürü ürünlerde teknik problemler meydana gelebilmektedir. Günümüz teknolojisinde artık sorunları giderebilmek mümkündür. En son ihtimal ise cihazın sıfırlanmasıdır. Huawei Ascend Mate format atma ve sıfırlama ayarları konusunda herhangi bir fikre sahip değilseniz aşamalar konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Öncelikle her telefonun kendine has olacak şekilde sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Sizin kullanım sağlamış olduğunuz cihazında 2 farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntemi de ayrı ayrı kaleme alarak sıfırlama işlemlerinizi bitirmenize yardımcı olacağız.

Huawei Ascend Mate format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Mate format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Mate format atma yönünde girdiğiniz araştırmalara katkımız olsun diye yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Formatlama işlemlerini devreye koymadan önce cihazda var olan yedeklerin alınması gerekecektir. Yedekleri alıp uygulama şifre bilgileri de bir kenara not almanız gerekiyor.

Tüm bunları yapmanızın haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Hepsine dikkat etmenizle beraber geriye kalan tek işlem sıfırlamanın hangi alandan gerçekleştirileceği olacaktır.

Sıfırlama ayarlarını işleme koyabilmeniz için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ dedikten sonra gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek en son ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna dokunmanız yeterlidir. Yapacağınız ayarlarla beraber cihazınızın ilk sıfırlama yöntemini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye alabilirsiniz.

Huawei Ascend Mate sıfırlama

Huawei Ascend Mate sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen ayarları devreye almanızla birlikte cihazın sıfırlama adımlarını bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikThe Silent Age sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWhatsapp sözleşmesini iptal etme ve edemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here