Google play store telefonuma kuramıyorum yönünde yaşanan problemler ve inmiyor, yüklenmiyor gibi aksaklıkların çözüme kavuşturulabilmesi için haberimizi hazırladık.

Android telefonlar da beyin görevi tutmakta olan google play store uygulaması olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Facebook, twitter, instagram, youtube ve whatsapp gibi çok giriş sağladığımız uygulamaların hepsini bu uygulama üzerinden indirmesini gerçekleştiriyoruz. Google play store ile ilgili alınan hatalara daha sonrasında ki yazılarımız da el atacağız. Onun öncesinde yanlışlıkla sildiğimiz ya da bir anda telefonda göremediğiniz play store uygulamasının tekrar nasıl yükleneceğini anlatacağız. Telefonda gezinti yaptığımız sırada farklı bir uygulamayı kaldırmaya çalışırken beyin uygulamasını sildiğiniz de eminim tedirgin olabilirsiniz. Bunun nereden ve nasıl indirileceğini eminim sizlerde çok merak ediyorsunuzdur. Biz de bu haberimizde yaşanan bu sorunun giderilme adımları ve tekrarı sonrasında gerekli tüm müdahaleleri sizlerle paylaşımını gerçekleştireceğiz. Telefonumuza indirilen APK dosyasıyla birlikte artık play store uygulamasını tekrardan android telefonunuzda bulmanız mümkün olacaktır.

Google play store telefonuma kuramıyorum

Play store yok, telefonumda play store gözükmüyor, telefonumda play store neden yok, telefonuma play store nereden indirebilirim?, telefonuma play store uygulamasını indiremiyorum, play store yüklenmiyor, play store nerede ? Bilinmedik nedenlerden ötürü gözükmeyen bu uygulama sonrasında ya da yanlışlıkla silinen play store uygulamasının tekrarında geri yüklenebilmesi için hangi yolların izleneceğini sizlerle paylaşımını gerçekleştireceğiz.

Telefonumda play store yok

Android telefonların içerisinde kendisine yer edinen bir uygulama olan play store oldukça önem arz etmektedir. Yanlışlıkla silinmesi sonrasında ya da gözükmemesi sonrasında eğer geri yüklemez iseniz hiç bir uygulamayı telefonunuza indiremezsiniz. Durum böyle olunca uygulamanın tekrarında telefonunuza yüklenebilmesi için işlem ayarlarını aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

Google play store telefonuma kuramıyorum, play store kurulmuyor, play store inmiyor, play store yüklenmiyor, play store kurma, telefonumda play store yok

  • Play store uygulamasının Buraya tıklamanız halinde indirimini gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında telefonumuzun içerisinden ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Beraberinde Güvenlik kısmına giriyoruz.
  • Sonrasında ”Bilinmeyen Kaynaklar” alanına giriş işlemi gerçekleştirilerek gelen tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.
  • Yapılan işlem ayarları sonrasında play store telefona tekrar yüklenecektir.
  • Onun haricinde telefonunuzu fabrika ayarlarına geri göndermeniz sonrasında da cihaz sıfırlandıktan sonra da uygulamanın geri getirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Google play store telefonuma kuramıyorum yönünde sorunlar ile karşı karşıya kalırsanız yorum alanında durumu bize iletebilirsiniz.

1 Yorum

  1. nexus cihazıma rom attım gapps kuramadım şuan recovery moduna da giremiyorum ve apk dahil hiçbir uygulama yükleyemiyorum indirdiğim dosya türleri (apk veya zip) açılamıyor diyor bunu bana mail üzerinden atabilir misiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz