Google play store silindi geri yüklemek istiyorum, yanlışlıkla silmiş olduğunu play store uygulamasının tekrar geri getirilmesi için yapılacak işlem adımlarını konu alacağız.

Android işletim sistemli telefon ve tabletler google play store uygulaması otomatik olarak yüklü gelmektedir. Onun haricinde sizler telefonu ya da tableti açarak bu uygulamayı kullanıp ilgili uygulamayı telefonunuza indirimini sağlarsınız. Bunun haricinde uygulamanın silinmesi gibi bir durum kesinlikle gerçekleştirilemez. Ta ki siz root işlemi sağlandıysa google play store uygulamasının da silinmesi mümkündür. Root işlemi sonrasında yanlışlık ile silmiş olduğunu uygulamanın tekrarı yüklenebilmesi için nelerin gerekli olduğuna gelin birlikte göz atalım. Ancak bazı kullanıcı kitlesi ise root kullanımı sağlamadığını fakat uygulamanın silindiğine dair bir bilgilendirme vermektedir. İşte bu verilen bilgilendirmeler ile birlikte yapılan araştırmaları siz kıymetli okurlarımıza sunumunu gerçekleştireceğiz. Böylelikle sizler de artık play store uygulamasına erişim sağlayabilecek ve uygulamalar ile oyunlarınızı tekrardan telefonunuza yüklemesini yapabileceksiniz.

Google play store silindi geri yüklemek istiyorum

Google play store hesabımı yanlışlık ile sildim nasıl geri yüklerim, play store hesabını geri yüklemek istiyorum, yanlışlıkla play store sildim, yanlışlıkla silinen google play uygulamasını tekrar geri yüklemek istiyorum. Yaşanan bu sıkıntıların bir son bulabilmesi ve artık kullanımları gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilmeniz için çözüm adımlarımız işinizi görecektir. Belirttiğimiz işlemlerin harfiyen uygulamanız size yeterli olacaktır.

Play store yanlışlıkla silindi

Root işlemi kullanmamanıza rağmen uygulamanın silindiğini düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Nedenine gelince siz silme işlemi sağlaması yapmadınız. Sadece uygulama devre dışı bırakıldığı için bu sorun ile karşı karşıya kaldınız. İşte bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalınmaması adına izlenecek yöntemler;

Google play store silindi geri yüklemek istiyorum, google play silindi, play store silindi, play store yanlışlıkla silindi, play store geri yükle, google play geri yükle

  • Tekrarında devre dışı kalan uygulamanın aktif edilebilmesi için,
  • Ayarlar > Uygulamalar > Tümü alanına geliyoruz. Devre dışı alanına giriş sağladığınızda ”Google play store” göreceksiniz. Buraya tıklayıp ”Etkinleştir” demeniz halinde sorun giderilmiş olacaktır.
  • Bahsedilen işlem ayarı sonrasında probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.
  • Şayet devam ediyor ise aşağıdaki adımları uygulayalım.

Google play geri yükle

Yukarıda bahsedilen işlemler netice vermez ise bu durumda yapacağınız işlemlerin bittiğini düşünmeyin. İkinci bir yöntem için neler yapılması gerektiğine göz atalım.

  • İlk olarak ”Ayarlar” alanına giriş yaparak buradan da ”Güvenlik” bölümüne giriyoruz.
  • Gelen ekranda var olan ”Bilinmeyen kaynaklar” yazısının yan tarafındaki alan üzerinden kutucuk bölümüne tıklayıp burayı aktif hale getiriyoruz.
  • Haricinde google play store uygulamasının apk dosyasının indirilmesi gerekiyor.
  • Yapılan işlem ayarları netice verecek ve artık geri yüklemeler tamamlanacaktır.

Google play store silindi geri yüklemek istiyorum problemine çözümde bu yapılan işlemle birlikte gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz