Google play store neden açılmıyor calısmıyor ise bu durumda strese girmeden aşağıdaki yöntem adımlarını deneyebilirsiniz. Sorun kesin çözüme kavuşmuş olacaktır.

Google play store üzerinden markete giriş sağlayarak buradan ücretli ve ücretsiz oyun ve uygulamaları telefona indirmekte olan kullanıcılar için açılmama sorununu konu alacağız. Son dönemlerde yaşanan play store açılmıyor problemi her geçen gün daha da artmaya başlamıştır. Problem arttıkça android telefon kullanıcıları da telefonlarına oyun ya da uygulama yüklemede sorun yaşamaya başladılar. Yaşanan mağduriyetlerin çözümü için girdiğimiz araştırma içerisinde sorunun çözüme bir çok yöntem ile bakacağız. Sağlayacağınız tüm yöntemler ile birlikte artık sizlerin de telefonların da google play store uygulaması sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Facebook, twitter, instagram ve whatsapp uygulamaların yanı sıra çocuklarımız için de oyun programları indirimi sağlamaktayız. Bunun haricinde hiç işimiz olmasa bile hesap içerisine giriş gerçekleştirerek uygulamaların araştırmasını sağlamaktayız. Bazı hatalar baş gösterse de bu hataların giderilmesi için gereken yöntemleri sizler için sunmuştuk. Ama bu son dönemler içerisinde gerçekleştirilen açılmama sorunu çok üzücü bir hale geldiği için çözümün netliği için en ince ayrıntısına kadar işlem sağladık.

Google play store neden açılmıyor calısmıyor

Play store markete giremiyorum, google play store hesabıma giremiyorum, google play giriş yapılmıyor, google play neden çalışmıyor 2018, google play store açılmıyor, google play store neden çalışmaz? Sorularının çoğaldığı bu dönem içerisinde ilgili çözüm yöntemlerini kapsamlıca sizlere sunumunu gerçekleştiriyor olacağız. Yöntemler çok olduğu için çözüm gelene kadar hepsini tek tek uygulamanız da fayda bulunmaktadır.

Google play çalışmıyor

Google play store üzerinde çocuğunuzun istemiş olduğu bir oyunu telefona ya da tablete yüklemek istiyorsunuz. Ya da facebook, twitter veya instagram gibi sosyal medya hesaplarınızı telefonunuza indirmek için giriş sağladığınız play store hesabı açılmıyorsa ilk yöntemi ele alalım.

  • Android telefonumuzun içerisinde ”Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Google Play store” hesabının içerisine giriş yapıyoruz.
  • Giriş sağlandıktan sonra ”Ön belleği sil ve verileri temizle” alanına tıklıyoruz.
  • İşlemler neticesinde tekrardan giriş yapmayı deneyelim.

Play store güncellemeleri kapatma

Yukarıdaki yöntem sonrasında hala daha sorun yaşamaya devam ediyorsanız bu durumda farklı bir yola başvuracağız. Play store hesabımızın içerisinde iken sol üst alanda yer almakta olan (…) bölüme tıklayıp ”Ayarlar” kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.

Ayarlara giriş yaptıktan sonra ”Uygulamaları otomatik olarak güncelle” yazısını göreceksiniz. Buna tıkladığınızda uygulamaların güncellendiğini göreceksiniz. İşlemler tamamladığında tekrar bir çalıştırmayı deneyin sorun hallolmuş olacaktır.

Google play verilerini silme

İlk kısımda verilen verileri sil işlemi ”google play store” yazısının üzerine gelerek yapılan bir işlem ayarıdır. Bir de sizin bu bağlantılarla ilgili geri planda yer almakta olan ”Google play” uzantısı bulunmaktadır.

Bu alana ise ”Ayarlar>Uygulamalar>Yüklenenler>Google play” üzerinden gelerek ”verileri temizle” demeniz sonrasında uygulama çalışacaktır. Hala daha sorun devam ediyorsa aşağıdaki yöntemlere başvuralım.

Yapılan tüm bu işlemlerin deneme adımları sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda indirme yöneticisi üzerinden ilerlemeniz en mantıklı olandır. Ayarlar>Uygulamalar alanına giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra bu alanda var olan ”İndirme yöneticisi” kısmına giriş yapıyoruz. Gelen bu işlemlerin devre dışı görmeniz dahilinde burayı etkinleştirmeyi unutmayınız. Yapılan işlemler sonrasında uygulamalarınız tek tek inmiş olacaktır.

Başka bir play store hesabı indirmeyi deneyebilirsiniz. Ya da şöyle bir işlem sağlanabilir. İlk olarak telefonun yedeklemelerinin alınmasını sağlayıp sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle sorunlar giderilmiş ve sizler ise uygulamaları indirmiş olacaksınız.

Google play store neden açılmıyor calısmıyor hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda yorum bölümünden bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Google play store neden açılmıyor calısmıyor, play store açılmıyor, google play açılmıyor, play store çalışmıyor, google play çalışmıyor, google play store çalışmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz