Google play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil hatası karşısında hangi yolların izleneceğini merak ediyorsanız işlemler oldukça basittir. Google play store uygulamasında gelen cihazınız bu sürüme uyumlu değil sorunu için nelerin yapılacağını, hangi yolların izleneceğinin detayları aşağıda yer almaktadır.

Google play store uygulaması Android telefonlarda oyun, uygulama indirmek için vazgeçilmez bir programdır. Bu alan üzerinde karşılaşılacak herhangi bir hata telefonu kırmanıza dahi sebep olabilmektedir. Biz de sizleri anladığımızdan dolayı yaşamış olduğunuz cihazınız bu sürüme uyumlu değil hatasının önüne nasıl geçebileceğinizi kapsamlıca konu alacağız. İlk olarak böyle bir hata alındığında yapmanız gereken işlem cihazın ”uygulamalar” alanında Play store bağlantısını bularak ”Veriyi sil” demeniz gereklidir. Yapacağınız işlemlerin başında bu gelmelidir. Buna nazaran hala daha sorun devam eder ise şayet bu durumda uygulama ile alakalı olarak yapılması gerekenleri yazımızda kapsamlıca bulabilirsiniz. Burada sizden istediğimiz sadece yazılan işlemleri harfiyen yerine getirmeniz olacaktır.

Google play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil

Google play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil, play store uygulama inmiyor, play store sürüm hatası, play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil, play store uygulama açılmıyor, cihazınız sürümle uyumlu değil 2018 yılında bir çözüm var mı? diye araştırmanız normaldir. Karşılaştığınız bu sorunun tekrarında karşınıza çıkmaması için uygulayacağımız adımlara geçelim.

Cihazınız sürümle uyumlu değil 2018

İlk olarak Android bir telefon kullanımında karşımıza çıkan bu sorun için nelere dikkat etmeniz gerektiğini yukarıda belirtmiştik. İşlemleri harfiyen uygulamak sorunu çözüme kavuşturan adım olacaktır.Google play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil, play store uygulama inmiyor, play store sürüm hatası, play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil, play store uygulama açılmıyor, cihazınız sürümle uyumlu değil 2018

Telefonumuzun ”Ayarlar” alanına giriş sağladıktan sonra ”Uygulamalar” buradan da ”Uygulama yöneticisi” alanına giriş işlemi sağlıyoruz. Yapılan bu işlem ayarları sonrasında gelen ekranda ”Google play store” alanını bulacaksınız. ”Veriyi sil” ve ön belleği temizle” diyerek işlemlere devam ediyoruz.

Belirtilmiş olan bu işlemler sorunu gidermiş olacaktır. Lakin hala daha var olan sorun devam ediyorsa bu durumda play store uygulamasına kayıtlı olan ”Gmail” hesabınızı silerek cihazımızı tekrar kapatıp açalım. Ve yeniden uygulama indirmeye çalışalım. Sorunun bu yapılan işlem ile çözüme kavuşması gerekecektir.

Play store uygulama inmiyor

Tüm bu yapılan işlemler ardından sorunun çözüme kavuşmuş olması gereklidir. Tabi farklı bir çok yöntemin olduğunu söylememiz mümkündür. Ancak cihazın ROOT özelliğine sahip olması gereklidir. Şayet cihaz ROOT özelliğine sahip ise ”Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen kaynaklar” alanı kapalı olduğu için bu alanı AÇIK konuma getirelim.

Google play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil, play store uygulama inmiyor, play store sürüm hatası, play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil, play store uygulama açılmıyor, cihazınız sürümle uyumlu değil 2018

Bu işlem ardından ”Market Helper” uygulama bağlantısını indirerek APK indir üzerinden cep telefonumuza ilgili yüklemeyi sağlayalım. İşlem sonrasında ROOT iznini onaylayalım ve böylelikle Google hesabımıza giriş sağlayarak tamam diyelim. Yapılan işlem ayarları sonrasında gelen uyarıya izin ver demeniz durumunda karşılaşmış olduğunuz problem çözüme kavuşmuş olacaktır.

Google play store cihazınız bu sürüme uyumlu değil yaşanan sorunu kaleme aldık. Umarım faydalı olmuştur. İyi gezintiler dilerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz