Samsung kamera başarısız hatası alıyorum ve bundan dolayı kameranız açılmıyorsa sorunun ne ile alakalı olduğunu yazımızda sizlere sunacağız. Samsung s3,s4,s5,s7 telefonlarında kamera açılırken ya da fotoğrafı çektikten sonra gelen kamera başarısız hatasının altında yatan nedeni anlatacağız.

Samsung telefonlar kimi kesim tarafından tercih edilse de kimi kesim ise iPhone’dan şaşılmayacağını belirterek kullanımdan vazgeçmemektedir. Telefonlarımız bizim hayatımızda artık genel bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Gezinti sağladığımız bir yerin, kendimizi iyi hissetiğimiz bir anı fotoğraf çekerek o günümüze renk katıyoruz. Hatta bununla da sınırlı kalmıyoruz. Çekilen fotoğraf karelerini sosyal medya hesaplarından takipçilerimiz yada sevdiklerimize yolluyoruz. Teknolojinin geliştiği bu dönemde artık tuşlu telefonlar mazide kalıyor gibi gözükmektedir. Her kesimin elinde artık yeni telefonlar baş gösteriyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de görsel içerikleri, video bağlantılarını, güncel haberleri anında bilmektir. Fakat sebebini bilmediğimiz bir anda telefonumuzun kamerasında bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Buna bazen elimizden düştüğünde, bazen ise hiç bir şey olmadan şahit olabilmekteyiz. Biz de bu konumuzda yaşanan bu tür sıkıntının nasıl hal edilebileceğini detaylıca aktaracağız.

Samsung kamera başarısız hatası alıyorum

Samsung kamera başarısız hatası alıyorum, arka kamera açılmıyor, samsung kamera açılmıyor, samsung kamera çalışmıyor, ön kamera başarısız, kamera başarısız hatası, kamera açılmıyor nedenlerini ve bu tarz yaşanan sorunların nasıl ortadan kalkacağını ele alacağız. Böylelikle yaşanan tüm sıkıntılar ortadan kalkmış olacaktır.

Samsung telefonumda kamera açılmıyor

Telefonunuzda kamerayı açtığınız taktirde karşınıza eğer kamera başarısız hatası geliyorsa bu tarz durumda ilk yapmanız gereken işlem ayarlarından birisi cihazı kapatmak olacaktır. Yani kamerayı açmaya çalıştınız ve kamera bir sebepten ötürü açılmıyorsa telefonu kapatıp açalım. Yapılan bu işlem ardından kesinlikle sorunun giderileceğini göreceksiniz.

Samsung kamera başarısız hatası alıyorum, arka kamera açılmıyor, samsung kamera açılmıyor, samsung kamera çalışmıyor, ön kamera başarısız, kamera başarısız hatası, kamera açılmıyor

Belirtilen işlem ayarı sonrasında telefon yeniden açıldığında hala daha kamera açılımında sorun var ise bu durumda cihazın ”Ayarlar” alanına giriş işlemi sağlayalım. Beraberinde ”Uygulamalar” kısmına giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra ”Kamera” yazısını bulalım. Bağlantıyı bulduktan sonra hemen alt seçeneğinde yer almakta olan ”durmaya zorla” seçeneğine tıklamanız halinde işlem bitmeyecektir. Bu işlem arından yine Android cihazımızı kapatıp açalım.

Eğer bahsettiğimiz ayarlar sonrasında sorunun devam ettiğini görürseniz Play store uygulamasında kamera uygulaması indirelim. Uygulama instagram olabilir. Denemesini sağladığınız andan itibaren şayet sorun devam etmiyorsa bu durumda muhtemelen cihazın donanımı ile alakalı sorun yaşıyorsunuzdur. Telefon içerisindeki bilgileri yedeklemesini alarak sıfırlama adımlarının sağlanması gereklidir.

Tüm müdahaleler sonrasında hala daha kamera başarısız hatası ile karşı karşıya iseniz böyle bir durumda cihazın servis garantisi varsa servise gönderin. Eğer yoksa ücretli olarak bir telefoncudan yaptırımını sağlayabilirsiniz.

Samsung kamera başarısız hatası alıyorum ile ilgili yapılacak işlem detaylarını sizlere sunmuş bulunuyoruz. Aklınızdakileri yoruma belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz