Google play store arama geçmişi gözükmesin. Ya da başkaları görmesin diye silmek istiyorsanız bu durumda doğru yerdesiniz. Makaleyi incelemeniz yeterlidir.

Google play store uygulaması üzerinden bir çok kullanıcı kitlesi bir çok uygulama ve oyun araştırması içerisine girmektedir. Girilen bu araştırma sonrasında var olan aramaların ilerleyen dönemlerde karşımıza çıkması durumda da sıkıntı yaşayan bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Yani orada çıkan araştırma bilgilendirmelerin başkaları tarafından gözükmesini istemiyoruz.Tabi bu sadece google play store uygulaması için değil bütün uygulamalar için geçerlidir. Örneğin; Facebook, twitter, youtube ve instagram uygulamalarında da arkadaşlarımızın bulunabilmesi için araştırmalar sağlamaktayız. Yapılan araştırmalar ilerleyen dönemlerde başa bela olmaması için arama geçmişi anında temizlenmektedir. İşte bu arama geçmişinin google play store üzerinden de silinip silinmediği merak eden kitle sayısı hiçte az değildir. Biz de bu azlığın olmamasını baz alarak gerekli kontrol işlemlerini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Birlikte yapacağımız işlemlerle birlikte google play store hesabının arama bölümündeki tüm bilgilendirmeler silinecektir. Sizlerinde bilindiği üzere tablet ve telefonlar üzerinden işlem sağlayacağınız bu işlemler sadece android işletim sistemli cihazlar için geçerliliğini korumaktadır.

Google play store arama geçmişi gözükmesin

Google play sotre hesabımdaki arama geçmişini silmek istiyorum, play store arama geçmişi nasıl silinir?, google play store arama geçmişini silebilir miyim?, google play arama kısmı silinebilir mi? Soruların sıklıkla dile getirildiği bu dönem içerisinde uygulama için yapılan arama ekranının nasıl silineceğini sizlere sunacağız. Beraber sağlayacağımız işlemler netice verecek ve artık sizler de arama kısmında hiç bir bilgiye ulaşım sağlamayacaksınız.

Play store arama geçmişi gözükmesin

Android telefonlarımız da ya da tabletlerin de uygulama ve oyun indirimi için gerçekleştirdiğimiz aramaların gözükmemesi için izleyeceğiniz yöntemleri tek tek sizlerle paylaşacağız.

Google play store arama geçmişi gözükmesin, arama geçmişi gözükmesin, arama geçmişi silinmiyor, play store arama geçmişi gözükmesin, google play aramalar gözükmesin, google play aramalar silinmiyor

  1. Telefonumuzda yüklü bir şekilde gelen google play store hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  2. Sonrasında sol bölümde yer almakta olan ”Menü” ekranına dokunun. Açılmaz ise burayı çekerek açabilirsiniz.
  3. Gelecek olan seçenekler içerisinden ”Ayarlar” kısmına giriyoruz.
  4. Yaptığınız tüm bu işlemler sonrasında general yazısının alt kısmında bulunan ”Arama geçmişini temizle” ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Müdahaleler sonrasında Google play store arama geçmişi gözükmesin yönünde ilettiğiniz sorun çözümlenmiş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz