Google play store güncellemeleri kapatamıyorum. Play store hesabınızdaki otomatik güncellemelerin kapatılması için nelerin gerekli olduğu yazımızda bulunmaktadır.

Akıllı telefon alımlarında android cihazları en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu telefonlara play store uygulaması ise yüklü olarak satılmaktadır. Bu saye de telefonumuza instagram, youtube, facebook, twitter ve oyun gibi bir çok uygulamayı indirimini gerçekleştirebiliriz. Onun haricinde bu uygulamaların yeni sürümleri çıktıkça play store uygulamaları kendi içerisinde güncellemeye almaktadır. Yalnız şöyle bir durum söz konusu siz hiç bir uygulamayı internetiniz olmadan indirimini sağlayamazsınız. Yani mobil veriniz yenilendiği bir dönem içerisinde gelen bir güncelleme otomatik olarak indirilmeye başlandığında mobil veriniz anında bitecektir. Haliyle her zaman wi-fi bağlantısı üzerinden güncelleme indirmesi sağlamanız daha sağlıklı olacaktır. Ama bu benim elimde değil ki nasıl yapacağım? Sorusunu sorduğunuzu düşünmeden edemiyoruz. Çünkü haklısınız. Haklılığınızın ön planda olduğu bu süreçte mobil verinin internet bağlantısının hemen kesilmesi için alınması gereken önlemleri sizlere aktaracağız.

Google play store güncellemeleri kapatamıyorum

Mobil internetim güncellemeler devreye girdiğinden dolayı hemen bitiyor. Google play otomatik güncellemenin kapatılmasını istiyorum, play store güncelleme problemi, google play otomatik güncelleme nasıl kapatılır?, google play hesabımdaki otomatik güncellemeleri kapatma. Evet mobil veriniz açıkken inecek olan tek bir güncelleme sizin mobil veri bağlantısının bir anda bitmesine sebebiyet verecektir. Bunun önüne geçilebilmesi için uygulama içerisinde otomatik güncellemeyi kapatmak durumundasınız.

Google play güncelleme kapanmıyor

Otomatik güncellemeden ötürü bir çok telefon kullanıcısının telefonlarındaki internet bağlantıları bitmiştir. Bunun bir an önce önüne geçilebilmesi adına da gerekli incelemeleri gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

  • Bu aşamada önce google play store hesabımıza giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Menü alanından ”Ayarlar” bölümün içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında karşınıza da var olan bilgilendirmeler üzerinde yer alam ”Uygulamaları otomatik güncelle” alanına giriyoruz.

Google play store güncellemeleri kapatamıyorum, güncelleme kapatma, otomatik güncellemeleri kapatma, google play güncelleme kapanmıyor, play store güncelleme kapanmıyor, google play otomatik güncellemeyi kapatma

  • Beraberinde karşımıza seçenekler gelecektir. Bu alandan diler uygulamaları otomatik olarak güncelleme kısmını seçebilirsiniz.
  • Ya da en alt tarafta bulunan güncellemeleri sadece kablosuz bağlantıya bağlıyken ele al.

Seçtikten sonra Google play store güncellemeleri kapatamıyorum sorunu giderilmiş olacaktır. Hala daha sorun var ise ”Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Play store> Verileri temizle” demeniz yeterli olacaktır. Sorun devam ederse yorumdan iletişime geçebilirsiniz.

 

Google play store güncellemeleri kapatamıyorum, güncelleme kapatma, otomatik güncellemeleri kapatma, google play güncelleme kapanmıyor, play store güncelleme kapanmıyor, google play otomatik güncellemeyi kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz